Apple pred nedávnom vydala novú vývojársku beta verziu iOS 14.3, v ktorej sa objavil aj úplne nový formát fotografie pod názvom ProRaw!

Zdá sa tak, že podľa portálu 9to5mac si už túto verziu nestiahnete, pretože beta verzia bola stiahnutá z obehu.

Ak ste zostali sklamaný, že si nebudete môcť fotiť do nového režimu ProRaw, tak nemusíte byť smutný, pretože pri najbližšej aktualizácii iOS 14.3 si budete môcť naplno vychutnať novinku Apple ProRaw. Samozrejme, ak si budete chcieť tento formát aktivovať po oficiálnom sprístupnení, tak cez nastavenia – sekcia kamera -a časť formáty si ju ľahko aktivujete.  Následne po zapnutí Apple ProRaw budete môcť vypínať a zapínať priamo cez aplikáciu fotoaparát.

Ako je známe, tak fotoaparát by mal mať samostatnú ikonku hore s prepínaním RAW. Táto možnosť bude dostupná, len pre smartfóny iPhone 12 Pro a Iphone 12 Pro Max. Po vyskúšaní a používaní budete musieť rátať s tým, že každý odfotený snímok bude mať okolo 25 MB. Pre porovnanie má obyčajná fotografia okolo 2 MB.

Nový fotiaci režim ProRaw bude už čoskoro dostupný pre Apple zariadenia!
Nový fotiaci režim ProRaw bude už čoskoro dostupný pre Apple zariadenia!

Čo znamená ProRaw?

Jedná sa o súbor, ktorý je 12-bitový a používa Linear DNG na uchovanie o mnoho viac informácií spojených s vyšším dynamickým rozsahom súboru. V tomto formáte v skratke nájdeme väčšie možnosti spätnej postprodukcie cez počítač od vyváženia bielej, nastavenie expozície, alebo aj mnoho ďalšieho.

V rámci tejto úpravy sa tak snaží Apple spojiť Deep Fusion a Smart HDR s bežne zaužívanými výhodami preberania snímok do RAW formátu. Zatiaľ sa ale netešme, pretože aktuálne nie je dostupná táto novinka pri aktuálnej vlajkovej lodi od Apple. Netreba, ale zúfať. Podľa Apple sa toho čoskoro dočkáme.

Zdroj: 9to5mac.com

(Zdroj titulného obrázku: 9to5mac)

Reklama
Reklama
Share: