Vyzerá to tak, že predaj plug-in hybridov sa v druhom štvrťroku v Európe zvýšil a záujem o ne začína stúpať. Dôvodov je zopár. V prvom rade nulový štítok (elektrický dojazd 40 km), atraktívna cena a všestrannosť. Toto všetko v sebe skrýva nový Seat Leon e-Hybrid.

Nový Seat Leon e-hybrid má toho čo do sveta povedať. Okrem zaujímavej ceny ponúkne aj výdrž, rôznu variáciu motorov, ale aj nulový štítok ( ak má elektrický dojazd 40 km).

 

Novinka z dielne Seat ponúkne 13 kWh batériu, ktorá má dojazd až 64 kilometrov v elektrickom režime ( 72 km NECD). Podľa všetkého by vám nemalo problém denne prejsť na krátke trasy v e-režime toho dosť, bez toho aby ste spaľovali prebytočné emisie.  Hybridy z dielne Seat totiž fungujú tak, že v elektrickom režime idú až na doraz. Tzn. akonáhle vyjazdíte 60 km, tak vám prepne na spaľovací motor.  Nezabúdajte na to, že motor sa vám zapne aj vtedy, keď prekročíte konkrétnu rýchlosť. Pri modeli Leon e-Hybrid môžete jazdiť na elektrine až do 130 km / h.

Nový Seat Leon e-Hybrid. Prekvapí vás výdržou
Nový Seat Leon e-Hybrid. Prekvapí vás výdržou

Čo ak idem na dlhšiu trasu?

V prvom rade auto je pre to aj stvorené. Ak prekročíte kapacitu batérie, tak jeho hybridný pohon si s tým plne poradí. Skvelou funkciou je možnosť navoliť si  navigátore trasu a auto vám na základe toho určí, že kedy má čo použiť.

 

Možnosti batérie

Skvelým pomocníkom pri vozidle Seat Leon e-Hybrid je možnosť si navoliť vlastný plán. Udržiavanie stabilného nabitia, zvolenie minimálnej úrovne batérie a  aby ste ju v prípade potreby mohli využiť.

Nový Seat Leon e-Hybrid a jeho obrazovka
Nový Seat Leon e-Hybrid a jeho navigačná obrazovka

 

Čo sa týka vozidla, tak budete mať možnosť si vybrať benzínový motor s 150 k (110 kw), pričom pri kombinovanoteľnosti to môže byť až 204 k (180 kW)

Nádrž bude má v tomto prípade 40 l.

 

Základná cena vozidla bude štartovať pod 20 000 €.

Zdroj: Tlačová správa

Reklama
Share: