Obľúbená služba cloudového hrania zdražie. GeForce NOW bude odteraz drahšia!

Ak ste doteraz boli súčasťou cloudového hrania pomocou GeForce NOW od NVIDIA, tak táto novinka vás nepoteší.

Samozrejme, ak budete chcieť hrať, tak naďalej bude existovať aj bezplatná štandardná verzia, počas ktorej si budete môcť obmedzene hrať 1 hodinu vašu obľúbenú hru. Po hodine vás služba automaticky odpojí. Môže sa stať potom, že sa pripojíte do bezplatného opäť hrania, avšak budete si musieť asi počkať na nový voľný počítač v cloude.

Pred bežných existujúcich predplatiteľov bude naďalej zachovaná pôvodná výška predplatného, ale pre nových užívateľov sa to zmení. Po novom prichádza GeForce NOW Priority, ktorá bude spoplatnená 9,99 eur / ročným poplatkom 99,99 eur. V priority získame teda prioritný prístup ku služba, vďaka ktorej už nebudete musieť čakať na cloudové počítače, a automatický vás to odpojí až po 6 hodinách hrania, pričom získate aj podporu technológie pod názvom ray tracing.

Pôvodne Founders bude naďalej fungovať, ale s podmienkou

Ak ste patrili k tým, ktorí mali prístup k GeForce NOW Founder, tak táto služba bude naďalej fungovať s rovnakým príspevkom 5,49 eur mesačne, pričom zmení sa ale toto. Ak si zrušíte predplatné, tak po jeho opätovnej aktivácii už budete platiť vyššie uvedených 9,99 eur mesačne.

Otázka je, že koľko ľudí si bude musieť takto o 100% viac takmer priplatiť? Každopádne NVIDIA nás potešila aspoň správou o tom, že zvyšuje kapacitu dátovych centier, pričom zakomponovala do nej aj podporu pre V-Sync a mnohé Ďalšie technológie, ktoré by mali zlepšiť nielen kvalitu streamu, ale mali by dopomôcť aj udržať hru pri slabšom internete.

Pokiaľ ste počuli teraz po prvý krát o GeForce NOW, tak táto cloudová služba hrania ponúka hrať náročné hry na menej náročných počítačoch, vďaka dátovemu centru, ktoré streamuje obraz.

Zdroj: NVIDIA

Reklama
Share: