Zdá sa, že obľúbený prehliadač Google Chrome bude bezpečnejší. Využije vo väčšej protokole HTTPS protokol

Vo zväčšenej miere sa začína viac dávať dôraz na protokol HTTPS. Čo to znamená?

Po mnohých rokoch sa tak používatelia dočkajú verzie od Google, ktorá umožní v predvolenom nastavení prenášať údaje na webové stránky a z nich pomocou využitia protokolu HTTPS. O tomto oznámení sa dozvedáme z Chromium Blogu, kde sa dozvedáme, že položky adries, ktoré neobsahujú predponu daného protokolu budú tak upravené, aby obsahovali https:// namiesto http://.

Tento nový spôsob pridávania prípony zrýchli čas načítania pri obchádzaní z HTTP na HTTPS na mnohých webových stránkach. Čo to vlastne pre mňa znamená? Tento spôsob zabezpečí väčší spôsob šifrovania obojsmernej komunikácie medzi prehliadačom a webom. Samozrejme táto fíčurka zabezpečenia bude aj pri weboch, ktoré nebudú obsahovať protokol HTTPS a na nich automaticky to Google Chrome prehodí. V rámci toho získame aj lepšie dodržiavanie protokolu HTTP pre IP adresy, ako aj vyhradené názvy hostiteľov, alebo single label domény.

Nové pravidlá v Google Chrome získame od verzie prehliadača Chrome 90 pre PC a Android. Táto funkcia príde samozrejme aj neskôr pre iOS.

Zdroj: AndroidPolice

Reklama
Share: