Viete si predstaviť, že by ste mali reálny preklad hovoreného textu zahraničného klienta, alebo kamaráta? Túto novinku chce priniesť Zoom.

Prekladanie v reálnom čase počas bežiaceho hovoru znie ako Sci-fi, avšak Sci-fi to nebude. Aplikácii Zoom má k tomu dopomôcť spoločnosť Kites, v ktorej pracujú odborníci pre strojové učenie.

Aplikácia Zoom sa snaž získať Karlsruh Information Technology, teda nemecký sastup, ktorý sa zaoberá reálnym prekladaním hovoreného slova v reálnom čase založeného na strojovom učení. O tento boom sa stará známa spoločnosť Kites, ktorá má blízkoTechnologickému inštitútu v Karlsruhe.

Zoom tak uviedol, že do prevádzky sa chystá zaviesť funkcie, ktoré budú niesť známky strojového prekladu. Je dosť pravdepodobné aj to, že Zoom sa otvorí v Nemecku pre účely výskumu a vývoja.

Tzv. akvizícia by mala pomôcť udržať krok s konkurenciou ako je napríklad Cisco, pričom pred nedávnom sa im podarilo pridať do svojich zariadení Webex – funkcia prekladu v reálnom čase. Pozor! Nachádza sa tam aj slovenčina. Tak sa zdá, že Zoomu začína konkurencia rásť a mnohým obdobie korony pomohla v raste.

Zdroj: Engadget

Reklama
Share: