Nové série smartfónov od OnePlus prichádzajú s novými fíčurkami. Pozrime sa na ne.

Nová séria OnePlus 9 prichádza s celkom novým fotoaparátom, ktorý má v sebe zabudovaný systém Hasselblad Camera for Mobile.

Ak si pamätáte minuloročné modely, tak tie prišli so skvelým displejom. Tomuto roku to nie je inak, keďže spolu so skvelým displejom prichádza aj vysoká obnovovacia frekvencia. K tomuto skvelému zážitku so smartfónu plného nabitými technológiami nás poteší aj rýchle bezdrôtové nabíjanie, ktoré bude mať k dispozícii aj konkurenčné nabíjanie cez káble. Pre OnePlus tak bude prínos tejto novinky obrovitánskym skokom vpred, pretože novinky budú mať k dispozicii časť z profesionálnych fotoaparátov od značky Hasselblad.

V rámci fotoaparátov pod názvom Hasselblad Camera for Mobile prinesie značka nový štandart pri farebnosti výkonu smartfónu. Ako to spoločnosť sama nazýva, tak by to malo niesť názov – Natural Color Calibration with Hasselblad – prémiový hardvér pre vylepšenú kvalitu obrazu.

O výkon zariadení sa postará najnovšia mobilná platforma Snapdragon 888, ktorá nemá konkurencie. O nabíjanie sa postara rýchle nabíjanie s názvom Warp Charge 65T a Warp Charge 50 Wireless.

OnePlus 9 Pro z blízka

OnePlus 9 Pro, Zdroj: OnePlus
OnePlus 9 Pro, Zdroj: OnePlus

Ako sme už spomínali, tak OnePlus 9 Pro prichádza s najnovším hardvérom a precíznou kalibráciou zameranou na softvér. V rámci mobilnej kvality fotografie sa tak môžeme tešiť na OnePlus a Hasselblad, ktorý sa postaral o novú kalibráciu senzorov, ktoré sa dokázali dostať až na vysoké štandardy farieb spoločnosti Hasselblad.

Najhlavnejší je teda hlavný fotoaparát, ktorý pre OnePlus 9 Pro prichádza s rozlíšením 49 Mpx, pričom je vybavený senzorom IMX789 od spoločnosti Sony. Nadšenci širokouhlosti sa môžu tešiť na 50 Mpx , ktorý je vybavený o objektív s názvom Freeform Lens s korekciou prichádzajúceho svetla, čo by malo spôsobiť skreslenie okrajov fotografií až okolo 1%. Spomínaný objektív prichádza aj s možnosťou zaostrovať objekty v štýle makro až 4 cm od objektu. Ak si budeme chcieť niečo odfotiť z diaľky, tak na to nám poslúži 8 Mpx teleobjektív s 3,3-násobným priblížením s OIS a 30X digitálnym zoomom.

VIDEO

Ak ste nadšenci do videa, tak vás poteší hlavný fotoaparát, ktorý dokáže natáčať video pri 4K / 120 snímok za sekundu. V rámci Hasselbladu sa môžeme tešiť na skvelé a verné úpravy farieb v rámci videa. Tzn. firma chce docieliť akoby ste ju vedeli využiť na 100% v tomto zariadení.

Displej

Nadšenci displejov sa potešia, pretože novinka prichádza s 6,7-palcovým Fluid Amoled displejom 2.0, ktorý má v sebe zabudovanú novú generáciu pokročilej technológie LTPO. Táto funkcia umožňuje displeju automaticky si upravovať obnovovaciu frekvenciu od 120 Hz až do 1 Hz, pričom sa prispôsobí podľa toho čo potrebuje používateľ, aby sa zbytočne nevyužívalo veľa energie na chod zariadenia.

Ak poznáte Hyper Touch technológiu, tak vás po novom poteší jej rýchlejšia odozva pri hraní určitých hier. Tzn. zvýši rýchlosť synchronizácie medzi procesorom a displejom na 360 Hz, čo je v porovnaní s predtým až o 6 násobne viac. Nový displej máte hodnotenie A+ od DisplayMate a ponúka až QHD+ rozlíšenie. Jeho jas je až 1300 nitov a ponúka natívnu 10-bitovú farebnú hĺbku. V rámci fíčuriek prinesie snímanie predného a zadného okolitého svetla a mnoho viac.

Výkon

O výkon zariadenia sa postará ako sme už vyššie spomínali skvelý čipset od Snapdragon 888. Ak si objednáte model OnePlus 9 Pro, tak môžete očakávať LPDDR5 RAM s UFS 3.1 úložisko.

Warp Charge

O pohodlie pri používaní a následné nabíjanie sa postará Warp Charge 65T, ktoré by malo poskytnúť dostatok energie na celý deň po 15 minútách. 4500 mAh batéria sa tak nabije za 29 minút. Pri Warp Charge 50 Wireless je zatiaľ najrýchlejší spôsob nabíjania smartfóno od OnePlus. Z 1 % na 100% batérie sa smartfón dokáže nabiť za 43 minút. Skvelou novinkou bude aj to, že bude jedno či smartfón položíte na nabíjačku vertikálne, alebo horizontálne.

Skvelou fíčurkou je aj napájací adaptér

Tento adaptér budete môcť využiť aj ako turbo nabíjanie pre iné značky ako OnePlus – notebooky, tablety a pod. OnePlus 9 Pro príde v 3 farebných verziách. Morning Mist, Pine Green a Stellar Black – ponúka odolnosť voči vode a prachu s ochranou IP68.

OnePlus 9

OnePlus 9
OnePlus 9, Zdroj: OnePlus

Ak sa bojíte, že OnePlus 9 neponúkne taký silný zážitok pri používaní ako jeho väčší a silnejší brat OnePlus 9 Pro, tak sa mýlite. OnePlus 9 prichádza s 120 Hz displejom a bude mať rovnako Snapdragon 888, pričom poskytne aj 5G pripojenie. V rámci výkonu a kamery sa máme tiež na čo tešiť.

Fotoaparát OnePlus 9

Pri fotoaparáte sa môžeme tešiť na Hasselblad rovnako ako pri OnePlus 9 Pro. Pokročilé štandardy od firmy Hasselblad rovnako nájdeme v OnePlus 9, kedy budeme môcť využiť prirodzenú farebnú kalibráciu Hasselblad. V rámci fotoaparátu nás čaká trojitý fotoaparát s možnosťou snímok fotky tým najprirodzenejším spôsobom. OnePlus 9 bude mať rovnako 50 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát ako OnePlus 9 Pro.

Plochý 120 Hz Fluid displej

Pri displeji nenájdeme až tak nabitú hračku, ale aj pre menej náročných sa tu nájde plochý 120 Hz Fluid displej, ktorý má tiež obnovovaciu frekvenciu. Displej OnePlus 9 ponúkne 6,55-palca plus 1100 nitmi jasu. Pri tomto displeji nájdeme aj podporu pre HDR+.

Warp Charge

Batéria smartfónu ponúkne kapacitu 4 500 mAh s vylepšeným dvojčlánkovým dizajnom, ktorý podľa všetkého dokáže nabiť batériu z 1% – 100% za 29 minút. Európa získa pri verzii OnePlus 9 aj Qi bezdrôtové nabíjanie Qi až 15 W.

Dizajn

V rámci dizajni OnePlus 9 sa môžeme tešiť na elegantnosť s odkazom pre OnePlus. Na zariadení nájdeme zakrivený dizajn na zadnej strane pričom telefón ponúkne nízku hmotnosť. Novinka prichádza v troch farbách inšpirovano prírodou Winter Mist, Artic Sky a Astral Black.

Cena a dostupnosť

Smartfón OnePlus 9  bude v predaji za 8/128 GB verziu za 729 eur. Pri verzii 12/256 GB sa môžeme tešiť na 829 eur. Model OnePlus 9 Pro vo verzii 8/128 GB si budeme môcť zakúpiť za cenu 929 eur. Ak budeme chcieť verziu 12/256, tak cenovka bude 999 eur. Dostupnosť smartfónov bude od 6.apríla u všetkých operátorov.

Zdroj: OnePlus

Reklama
Share: