Zdá sa tak, že dnešné technológie v kombinácii hardvéru a softvérových algoritmov dokážeme priniesť novú generáciu technológie, ktorá preskočí mnohé iné. Reč je tak o novom type fotoaparátu pod displejom.

Známa značka OPPO sa tak pustila do vývoja novej technológie, ktorá umožní umiestniť fotoaparát pod obrazovku smartfónu.

Nový typ sa bude skrývať po názvom under-screen camera, „USC“, pričom skryje predný fotoaparát diskrétne pod dislej telefónu a vďaka tomu zachová integritu celej obrazovky, na ktorú sa budeme pozerať. Fotoaparát tak budeme môcť využiť aj mimo času užívania, ako aj v pohotovostnom režime.

Nová technológia, tak prichádza s riešením mnohých doterajších problémov. Ide o nekonzistetnú kvalitu zobrazenia v oblasti obrazovky nad fotoaparátom, ako aj nízku kvalitu obrazu spôsobenú umiestnením kamery pod displejom. Pri reči o týchto veciach sa môžeme rozprávať o spoľahlivosti a životnosti výrobkov.

Prototyp zariadenia s novou generáciou fotoaparátu, ktorý sa skrýva pod zariadením
Prototyp zariadenia s novou generáciou fotoaparátu, ktorý sa skrýva pod obrazovkou zariadenia OPPO

Aké prichádzajú nové vylepšenia?

  1. Inovatívna geometria pixelov: Nové riešenie zmenší veľkosť pixelu bez toho, aby sa zníčil počet pixelov. Táto fíčurka by mala napomôcť zaistiť vysoko kvalitné zobrazenie displeja s hustotou 400 PPI, a to isté aj v oblasti fotoaparátu
  2. Lepšia kontrola presnosti, farieb a jasu obrazovky: Súčasný štandard určuje to, že kedy sa v oblasti obrazovky nad fotoaparátom používa jednopixelov obvod na riadenie dvoch pixelov. OPPO tak predstavilo nové riešenie, ktoré využíva vlastnú technológiu obrazovky. V tomto momente každý jeden pixelový obvod riadi jeden pixel. Tomuto všetkému napomáha algoritmická kompenzácia, ktorá je vyvinutá spoločnosťou OPPO. Odchylka tam bude v rámci chromatičnosti a jasu celého displeja len 2%. Vďaka tejto technológii, tak bude možné počas čítania elektronických kníh, prezerania správ, alebo navigácie pomocou máp umožni priblíženie textu na úplne malé čísla.
  3. Skvelé prehľadné pripojenie a nová konštrukcia: OPPO prichádza s náhradou tradičného pripojenia obrazovky a novým inovatívnym prehľad vodivým materilom. Pri tomto spôsobe prichádza k redukácii šírky vodičov o 50%. Výsledok je teda taký, že bude omnoho jemnejšia kvalita zobrazenia s plynulejším vizuálnym zážitkom.
  4. Dlhšia a vyššia spoľahlivosť a životnosť: Nové zavedeniu pixelového obvodu „1-to-1“ prichádza k špecializácii optimalizačného algoritmu v rámci riešenia novej generácii fotoaparátu pod obrazovkou od spoločnosti OPPO. Toto nám zaistí kompenzáciu zobrazenia v oblasti fotoaparátu pod obrazovkou a tým pádom by sme mali získať vyššiu životnosť displeja až o 50%.
Nová inovatívna geometria pixelov spoločnosti OPPO
Nová inovatívna geometria pixelov spoločnosti OPPO

Pozrime sa ešte na fotoaparát

OPPO vyvinulo v rámci fotoaparátu rad zobrazovacích algoritmov umelej inteligencie. Tzn. vrátane redukcie difrakcie, HDR a AWB chcú s cieľom obmedziť určité negatívne účinky, ktoré sa zvyčajne vyskytujú u fotoaparátov pod obrazovkou. Tzn. príde o možnosti rozmazaného obrazu a odleskov. Skvelou správou je to, že OPPO vycvičilo svoj systém na základe desiatok tisíc snímok „model ingelitencie“, aby vedel správne narábať s redukciou difrakcie a umožní zhotoviť jasnejšie a prirodzenejšie vyzerajúce snímky.

Ukážkové fotografie zhotovené pomocou novej generácie fotoaparátu pod displejom od spoločnosti OPPO

Zdroj: OPPO

Reklama
Share: