Stáva sa aj vám, že vás neustále otravujú hovory, ktoré sa zameriavajú na zákazníkov a snažia sa im niečo predať? Spoločnosť Samsung chce voči takýmto „telefonistom“ zakročiť a znemožniť im sa dovolať potencionálnym klientom.

Podľa informácií portálu Android Authority, by novinka mala prísť v koóperacii s firmou Hiya.

Ak si chcete zablokovať prichádzajúce hovory na smartfónoch značky Samsung, tak už aj teraz tomu môžete zabrániť. Jediné je to, aby ste sa sami rozhodli, že to tak bude.

Novinka tzv. blokovanie antispamových, prípadne robotických hovorov by však malo časom byť proaktívne a malo by byť dostupné už v Galaxy Note 20. Každopádne ďalšie blokovania proaktívne by mali byť v smartfónoch až do roku 2025, pokým bude trvať spolupráca Samsung s firmou Hiya.

Ako bude vedieť Hiya, že sa jedná o spamový hovor?

Každý hovor bude totiž analyzovaný podľa trvania a ich početnosti. Akonáhle umelá inteligencia zistí, že sa jedná o spam, alebo nie, tak zakročí.

 

Ako isto viete, tak už teraz sa nás snažia operátori rôznymi spôsobmi chrániť, avšak nie vždy sa to podarí. Napríklad chránia vás voči podvodným „prezváňacím“ číslam z vysoko tafirovaných krajín

POZOR na podvody!

Jedným zo spôsobom ako vás vedia okabátiť je aj predstieranie vašej banky, pričom k prihláseniu do ich systému potrebujete použiť rodné číslo a zadali ste to cez aplikáciu telefonovanie do klávesnice. Aj takto vás môžu potencionálne ohroziť!

 

Zdroj: Android Authority

Reklama
Reklama
Share: