Xiaomi prestavilo novú technológiu pomocou, ktorej si budete vedieť ovládať domácnosť cez Ultra Wide Band tzv (UWB). Novinka vám umožní bezdrôtový prístup k domácnosti.

Jediným smartfónom, ktorý aktuálne používa funkciu UWB – Ultra Wide Band bezdrôtovú komunikáciu je Galaxy Note 20 Ultra.

Čo to vlastne je UWB?

Xiaomi predstavilo novú vysokorýchlostnú bezdrôtovú komunikáciu zameranú napríklad na interiéry. Vďaka tomuto zariadeniu budete môcť ovládať zariadenia v domácnosti a budete ich môcť spolu poprepájať s inteligentnými zariadeniami. Ako sa píše, tak či budete platiť na diaľku, alebo budete chcieť si zapnúť televíziu, tak UWB vám zabezpečí presnosť a najmä rýchlosť v rámci navigácie.

Podľa spoločnosti Xiaomi sa jedná o novú generáciu, ktorá dokáže „vycítiť“ umiestnenie inteligentných zariadení v priestore. Vďaka tejto novinke budete môcť Váš smartfón používať na všetky zariadenia, ktoré máte v domácnosti. Výrobca uviedol, že ide o spoľahlivú, rýchlu a bezpečnú komunikáciu medzi smart zariadeniami.

Čínska spoločnosť Xiaomi používa v rámci tejto novinky špeciálne usporadúvanie antén a zabezpečí algoritmus pre Xiaomi Mi 10 a mnoho ďalších zariadení na presnosť centimetra. ± 3°. Ako budete vidieť vo videu, tak naozaj ovládať budete môcť všetko len jedným prstom.

Čo znamená ovládanie jedným prstom?

Postačí ak zdvihnete telefón, zamierite s ním na zariadenie a automaticky sa všetko aktivuje. Môžete si označiť ľubovoľné rozhranie smartfónu, alebo budete vedieť vykonať gesta na smartfóne. Ak máte produkty od Xiaomi, tak či už televízor, reproduktory s dotykovou obrazovkou, alebo Xiaomi notebook, tak toto všetko budete môcť pomocou vášho smartfónu ovládať.

Aktuálne podľa Xiaomi tvrdí, že technológia je na začiatku, ale časom môže priniesť inovácie.

Zdroj: GizChina

Reklama
Share: