Platforma PayPal chce po novom vstúpiť na trh s kryptomenami a umožní s nimi obchodovať. Táto novinka bude čoskoro dostupná, ale len v obmedzených krajinách.

Nové možnosti služby PayPal s nákupom a predajom nebudú až tak skoro.

Možnosť mať vo virtuálnej peňaženke rozličných kryptomien ešte chvíľu potrvá Túto novinku priniesla spravodajská služba Reuters. Ak budete chcieť časom, ale nakupovať, tak budete musieť žiť v roku 2021 a byť v USA. Podľa všetkého by teda v spomínanom 2021 malo mať prístup ku kryptomenám asi 26 miliónov obchodníkov.  Akonáhle sa rozbehne táto novinka, tak neskôr ju nájdete aj pri dcérskych platformách ako je Venmo.

Reklama

Príprava na budúcnosť?

PayPal sa chce týmto krokom pripraviť na budúcnosť a priniesť nárast využívania virtuálnych mien, ktoré by mohli byť aj priamo od centrálnych bánk krajín / spoločností. Ako sme už dávnejšie aj my spomínali, tak EÚ chystá vlastnú euro digitálnu menu.

Ako EÚ, tak aj Facebook pripravujú vlastnú virutálnu Libru, ale od nej PayPal ustúpil, kvôli vysokej kolísavosti kryptomien.

Budúcnosť nás čaká, otázne je, že či to príjmeme či nie. Každopádne už teraz vieme to, že  pri prevode kryptomien si Paypal za to nič nebude účtovať.

Páči sa vám budúcnosť? Vyjadrite sa dolu do komentárov.

Reklama
Share: