Pred nedávnom firma POCO predstavila svoj nový smartfón. Jedná sa o model POCO M3 zlatej strednej cesty.

Ako už dávno vieme tak firma POCO sa od značky Xiaomi osamostatnila a po novom chce ukázať svoje schopnosti v prémiovejších telefónoch. Nový model M3 by tak mal padnúť do strednej triedy. Cenovo sa pohol k nižšej triede.

Medzi najväčším lákadlom spoločnosti môže byť 6 000 mAh batéria, ktorá by mala podľa slov výrobcu vydržať až 2,5 dňa. Túto extrémnu batériu by malo nabíjať 18 W rýchle nabíjanie. Za cenu a triedu je to pomerne slušný výkon.

V rámci displeja nás prekvapí 6,53“ Full HD+ displej s 90,34 % pokrytím prednej strany, ktorý chráni ochranné sklo Gorilla Glass. Po novom na zadnej strane je úprava pre nezachytávanie odtlačkov prstov. Ako je známe podľa výrobcu, tak upozorňuje na 1 mm presah zadného fotoaparátu, ktoré sa radí medzi tie najnižšie.

Toto prerastanie je zapríčinené najmä väčšou 6 000 mAh batériou, ktorá robí zariadenie hrubším. Na pohľad síce to nevyzerá až tak zle, ale telefón bude mať váhu 198 gramov. Pri iných zariadeniach s 5 000 mAh batériou je to 210 gramov.

POCO M3 novinka na trhu!
POCO M3 novinka na trhu!

Smartfón bude poháňaný Snapdragon 662 a 4 GB RAM s 128 GB úložiskom. Ak si ho budeme chcieť rozšíriť, tak smartfón budeme môcť doplniť o 512 GB pamäťovú kartu. O krásne fotografie sa postará hlavný fotoaparát s 48 Mpx, pričom vedľa neho je makro fotoaparát, ktorý zbiera údaje pre snímač hĺbky ostrosti.

K zvuku smartfón vieme povedať o duálnosti reproduktorov, ktoré sú doplnené infračerveným portom a 3,5mm audio konektorom (už to dnes pri niektorých zariadeniach nemáme).

Smartfón by mal byť dostupný od 27. novembra 2020 v exkluzívnych e-shopoch, pričom u nás zatiaľ nevieme, že kedy bude. Ceny smartfónu sa pohybujú od 149 dolárov 4/64 GB verziu169 dolárov 4/129 GB verziu.

POCO M3. Novinka na trhu!
POCO M3. Novinka na trhu!

Zdroj: POCO

Reklama
Reklama
Share: