Pred nedávnom bola zverejnená správa na The Wall Street Journal, že zakladateľ Facebooku Marck Zuckenberg tvrdí, že Apple by mal byť viac kontrolovaný, rovnako ako je tomu pri Facebooku.

Tvrdenia denníku The Wall Street Journal tvrdia, že Mark Zuckenberg komunikuje často s Trumpovým poradcom – Jaredom Kushnerom, ktorý mu určite vraví to, že spoločnosť Apple je málo kontrolovaná zo strany USA. Totiž hlavným dôvodom je toho to, že sociálna sieť Facebook čelí antimonopolnému vyšetrovaniu.

Tvrdenia z The Wall Street Journal, vravia, že Zuckenberg chce len chrániť svoju spoločnosť pred tlakom, ktorá je pod neustálym tlakom zo strany širokej verejnosti, ale aj štátu. Príčiny sú jednoduché. Facebook čilí kritike najmä preto, lebo spoločnosť má prístup k súkromným dátam o používateľoch, pričom môže aj za veľa hoaxoch a ďalších konšpiračných teórií.

Apple vs Facebook? Zuckenberg vie odpoveď
Apple vs Facebook? Zuckenberg vie odpoveď

Zuckenberg tým, že sa dal do kontaktu s hlavným poradcom Trumpa, tak možno práve v tejto situácii len vyhovie to, že sa nadviaže na silných ľudí, pretože toto by mohol byť jeden z krokov udržania si prvenstva na poli sociálnych sietí. Aktuálne Facebook konkuruje čínska aplikácia TikTok ako aj WhatsApp. Tzn. týmito skutkami môže nadväzovať na ovplyvnenie trhu čo zostane na trhu v USA.

 

Samozrejme aby ste boli v obraze (#budvobraze – na instagrame)

Nielen Facebook čelí antimonopolnému úradu. Aj spoločnosť Apple sa ocitla pred ním. Jednoducho povedané – Apple produkty používa obrovské percento ľudí z USA. V rámci nového iOS 14 prebehli zmeny v oblasti sledovania ľudí zameraných na reklamu a sledovanie. ( Kto vie či Markovi vadia práve uniknuté peniaze)

Zdroj: 9to5mac

Reklama
Share: