Zdá sa, že opäť raz „simply clever“ prekvapí. Prichádza zaujímavý patent od Škoda, ktorý pridá o svetlo naviac v našom budúcom automobile.

V dnešných výbavách nových vozidiel Škoda viete nájsť dáždniky a zmetáky vo výplniach dverí, ako aj škrabku na ľad (v tankovacích dvierkach), výsuvné háčiky, alebo aj praktické hrdlo na dolievanie vody do ostrekovačov. Toto všetko sa nachádza aj pod názvom „simply clever“ od automobilky Škoda.

K týmto „simply clever“ veciam si chce Česká automobilka patentovať podsvietené zámky pásov, ktoré nebudú slúžiť, len ako ďalší „módny“ doplnok. Primárne by mali slúžiť hlavne kvôli tomu, aby keď nastane tma, ste vedeli pás trafiť na prvú šupu. Totiž mnoho krát sa v tme stane to, že nevieme trafiť do diery bezpečnostný pás. Tým pádom vám táto nová tzv. „fičúrka“ ušetrí čas a vy môžete vyraziť skôr na cestu.

Teda na mieste poistky, budete mať priesvitné sklo a pod ním sa bude nachádzať LED svetlo.

Zdroj: Škoda
Zdroj: Škoda

Všetko naznačuje tomu, že LED diódy budú mať skvelú svietivosť, pričom neoslepia vás natoľko, že vám to bude až nepríjemné. Totiž akonáhle otvoríte dvere, tak pred vami síce bude svietiť LED červená dióda, ale akonáhle si začnete sadať (aktivujete senzor zaťaženia sedadla), tak v tom momente sa začne zobrazovať farba červená, až kým nevtlačíte pás do poistky. Akonáhle sa tak stane, tak v tom momente sa farba zmení na bielu a svetlo spadne až na minimum.

Bude svetlo svietiť, aj vtedy keď tam nikto nebude?

Samozrejme, že nie, pretože budete musieť najprv zaťažiť vyššie spomínaný senzor v sedadle. Kým sa neaktivuje, tak dovtedy nebude svietiť. Nastáva ale tá otázka, že čo ak budete mať nákup/ nejakú tašku, tak ako si s týmito vecami poradí Škoda? Na záver dodáme len toľko, že Škoda si dala patentovať 94 prihlášok, tak uvidíme čo nám ešte tento, alebo budúci rok nové prinesie.

Zdroj: motor1.com

Reklama
Reklama
Share: