Vyzerá to tak, že doba s podvodmi stále nekončí a podvodníci sa stále pokúšajú získať peniaze za tovar, ktorý ani nemajú a ani vám ho nedodajú. V skratke sa vás pokúsia okradnúť.

Po novom začali využívať podvodníci známe firmy, ktoré sú dôveryhodné a vyzerajú nenápadne. Treba si začať dávať pozor na tieto správy, ktoré pochádzajú aj od „Slovenskej Pošty“.

E-mail, ktorý vyzerá neškodne môže skrývať zlo v sebe

Po novom sa podvodníci zamerali na známu firmu Slovenskej Pošty, za ktorú sa skrývajú. Do e-mailovej schránky vám príde správa o dodanom tovare, ktorý je podľa všetkého umiestnený na pošte. Po zakliknutí odkazu v podvodnom e-maily sa vám otvorí stránka, do ktorej viete vložiť platobné údaje či už cez kreditnú, alebo debetnú kartu.

Dávajte si pozor či je to naozaj balík, ktorý ste si objednali. Ak je tam nie príliš vysoká suma, tak aj tak vás môžu pripraviť o oveľa viac, keďže sa vedia dostať k vašim platobným údajom a odtiaľ si už stiahnu oveľa vyššiu sumu. POZOR! Platobná brána www.thermolinessteel.it nie je zo Slovenska a nepatrí ani Slovenskej pošte!

Ako rozpoznám skutočnú správu od Slovenskej pošty?

  • Slovenská pošta nežiada nikdy peniaze cez e-mail od svojich klientov. Zásielka sa vždy platí len pri prevzatí tovaru, alebo cez platbu eshopu. Ďalšou možnosťou je platba priamo na mieste Slovenskej pošty.
  • V e-mailoch od Slovenskej pošty si vždy skontrolujte trackovacie číslo zásielky (2 písmená), 9 čísiel a sufix s kódom krajiny na záver (posledné 2 písmená).

Titulná fotografia: Kaspersky

Reklama
Share: