Ak ste sa začali tešiť na nové smartfóny, tak sa zbytočne tešíte. Samsung a Apple chcú predstaviť úplne iné novinky z ich segmentu.

Už od minulého roka je známe to, že mnoho firiem sa uchýlilo k virtuálnym tlačovým konferenciám. Tento rok tomu nebude inak.

Už od druhej polovice apríla sa tak zdá, že Samsung aj Apple chystajú predstavenie nových zariadení. V rámci nových zariadení sa teda môžeme tešiť na tablety a notebooky. Bohužiaľ smartfónu to nebudú.

Už od 20. apríla 2021 sa môžete opýtať Siri, že kedy bude najbližší Apple event a ona vám to povie. Na oficiálnom webe apple.com/apple-events  sme sa dozvedeli túto milú správu. Začiatok oznamovania pomocou Siri si tak budete môcť vyskúšať o 19:00 nášho času.

Podľa všetkých očakávaní sa môžeme tešiť na nové modely radu iPad Pro, ako aj 12,9-palcový model s Mini LED obrazovkou. Rovnako medzi ďalšími informáciami koluje aj to, že procesory Apple M1 budú v nových prémiových iPadoch. Okrem procesorov sa tak budeme môcť tešiť aj na lepšie fotoaparáty prípadne rýchlejšie USB-C porty. Medzi ďalšie novinky sa budeme môcť tešiť aj na kľúčenky AirTags, ktoré vám pomôžu nájsť stratené veci.

Samsung chystá nové notebooky

Už týždeň po Apple Siri oznamovaní sa môžeme začať tešiť na Galaxy Unpacked, ktorý sa uskutoční 28. apríla 2021 o 16:00. Počas predstavenia sa špekuluje o tom, žeby Samsung mohol predstaviť svetu nové notebooky.

Medzi novými zariadeniami tak môžeme nájsť Galaxy Book Go, Book Pro a Book Pro 360. Tieto novinky by mali mať zabudované nové procesory Snapdragon s konektivitou LTE. Displej bude 14-palcový Full HD. Okrem neho o chod zariadenia sa postará aj 8 GB RAM s 256 GB úložiskom a USB-C portami.

Pri modeloch Book Pro a Book Pro 360 sa budeme môcť tešiť na nové procesory Intel Core 11. generácie, OLED displejom ako aj 90 Hz frekvenciou, ktorá bude ponúkať mobilnú konektivitu. O veľkosť displeja sa postará 13,3 a 15,6-palcové uhlopriečky, pričom pri modely 360 sa môžeme rozprávať aj o 360 stupňovom možnosti otočenia tzn. budete ho vedieť využiť ako tablet.

Zdroj: Apple, Samsung

Reklama
Share: