CastAway nie je smartfón v prvom rade smartfón. Je to síce najmenší Chromebook na svete, avšak čo ho k tomu predurčilo? A čo to vlastne je?

CastAway je púzdro na smarton, ktoré má aj druhú obrazovku s výkonným Chromebookom. Totiž táto novinka k nám zavítala vďaka crowfundingovej kampani na portáli Indiegogo.

Prečo niekto niečo takéto vymyslel?

Keďže smartfónova éra sa rozširuje, tak druhý monitor bol donedávna veľký luxus najmä pre počítač, ale čo ak chcete pridať k vášmu smartfónu druhý displej?

 

Púzdro CastAway je prakticky druhý ultratenký displej, ktorý sa nazýva Chromebook a umožní vám nielen na ňom multitaskingovať, ale aj viete ho ovládať aj z domu, alebo z práce. Novinka vám prinesie pozeranie filmov, surfovanie, uskutočňovanie videohovorov a robenie si poznámok.

A ako to celé s ním funguje?

Púzro má vstavaný tablet, ktorý pracuje s najnovšou verziou Chrome OS. CastAway využíva aplikáciu MultiTask+ spolu so smartfónom, ktorá spáruje obi dve zariadenia pomocou Wi-Fi kanála, a tým pádom si budete môcť multitaskingovať bez obmedzenia.

 

 

K akým smartfónom si viem objednať CastAway?

CastAway dostanete ako k zariadeniam s iOS tak aj s Android operačným systémom. Pri iPhone je to od 6 – až po najnovšie a pri Samsung S7 – S10, a Pixel – Pixel 4. Ak by ste chceli zistiť, či CastAway bude fungovať s iným zariadením, tak stačí napísať výrobcovi a opýtať sa ho a možno vám pomôže vyriešiť vašu dilemu.

 

Cena pre prvých zákazníkov je stanovená na 117 eur (model S) s dodaním budúci rok (máj). Taktiež k modelu (S) si budete môcť zakúpiť časom aj dokovaciu stanicu, ktorá bude veľmi užitočná.

 

Zdroj: Indiegogo

Reklama
Share: