POZOR! Sem tam sa objaví aj niečo lákavé, avšak nie vždy najmä teraz pred vianocami to môže byť skutočné!

Čas vianočný je tu a k nemu patrí aj čím ďalej tým väčší ošiaľ ohľadne kúpy darčekov.

Mnoho krát sa poberáme k čím lacnejším, o to lepším akciám na produkty, pretože aj aktuálna situácia núti ľudí trochu viac premýšľať o zakúpených produktoch.

Pozor, ale na podvodné praktikyPolícia Slovenskej republiky upozorňuje cez svoj facebookový profil, že existujú e-shopy, ktoré majú podozrivý fungujúci tzv. „biznis plán“. Podľa ich informácií sa jedná o e-shopy, ktoré sú zaregistrované v zahraničí, a preto aj keby si zakúpite tovar, tak v prípade nespokojnosti je ťažšie uplatniť právo vymožiteľnosti. Jedná sa napríklad o stránky ako NakupLacno.sk, alebo LookShop.sk.

Ako, ale teda viem, že som bol kradnutý?

Mnoho krát sa stáva to, že zákazníci sa chcú sťažovať na daný tovar a chcú odstúpiť od zmluvy. V tomto momente chcú zákazníci naspäť peniaze. Tým, že je ale e-shop zo zahraničia, tak zákazník už nemusí nikdy uvidieť svoje investované peniaze do darčeku.  Podľa polície ide teda nie o e-shopy ako ich poznáme, avšak jedná sa o „akési galérie“.  Tzn. web je len ako sprostredkovateľ nákupu, a tým pádom sa celá situácia skomplikuje.

Na tento problém upozornili nie len novinári, ale aj zákazníci, podľa ktorých sa mnohé objednávky oneskorujú až o niekoľko mesiacov.

Ako mám teda správe nakúpiť?

Najjednoduchšie je sledovať diskusie a vyhľadávať bezpečne na Googli. Ak sa chcete dozvedieť viac o e-shope, tak skúste dať do vyhľadávača skratku ako „podvod / názory“ na e-shop a mnohé ďalšie. Po tomto momente sa možno viac dozviete o e-shope, v ktorom sa chystáte nakúpiť.

Pozor na podvodné e-shopy! Upozorňuje Polícia SR.
Pozor na podvodné e-shopy! Upozorňuje Polícia SR.

Zdroj: Polícia SR

Reklama
Reklama
Share: