V dnešnom svete sa vraví nie nadarmo, dôveruj, ale preveruj. Aj toto platí pri novom podvode, ktorý vás môže pripraviť o nemalé peniaze.

V dnešnej dobe platí to, že si treba dávať pozor, že kam zadávate vaše heslá a rovnako aj údaje platobné. Nie všetky presmerovania môžu byť čisté. Za niektorými sa skrývajú aj potencionálni útočníci.

Aktuálne sa stala terčom podvodov obľúbená služba Netflix. Po novom sa užívateľom začína zobrazovať e-mail v poštovej schránke, ktorý sa tvári ako od Netflix. Pozor tento e-mail, je natoľko na mieru šitý, že vás môže pripraviť o nemalé peniaze. Samozrejme táto skutočnosť sa vo svete čím ďalej ukazuje tým viac u e-mailov, ktoré nie sú na Netflix naviazané.

Ako spoznáte podvodníka?

Reklama

V prvom rade si treba vždy všimnúť to, že od koho vám prišiel e-mail. Každá podozrivá správa nebude mať koncovku @netflix.com alebo @mailer.netflix.com. Vo videu si môžete všimnúť rôzne koncovky e-mailov, ktoré si podvodníci nijak nesfalšujú.

Nezúfajte ak ste otvorili link v e-maily!

Link, ktorý otvorí ešte nie je tak nákazlivý. Nákazlivé môže byť to, že do neho vložíte vaše platobné údaje ako aj heslo. V tom momente sa môžete stať obeťou podvodu. Vždy si, ale skontrolujte to, že či ste, alebo nie ste na originálnej webovej stránke napríklad TU.

Na záver platí. Dva krát meraj a raz rež!

Zdroj: Youtube

Reklama
Reklama
Share: