Pred nedávnom spoločnosť Xiaomi predstavila novinku Mi 10T 5G, pri ktorej ale nedala do základu nový OLED panel. Mnohí sa pýtali, že prečo. Xiaomi to vysvetlila.

Novinka od spoločnosti Xiaomi Mi 10T 5G, ktorá prišla na trh neponúka len zaujímavú výbavu, ale aj cenovku. Momentálne dá sa tak hovoriť o smartfónoch, ktoré sú najlepšie vybavené, najdostupnejšie, 5G a sú za prijateľnú cenu.

 

Xiaomi Mi 10T a 10T Pro začínajú na cenovke 479 eur a sú vybavené zatiaľ novým, ale čoskoro starým čipsetom Snapdragon 865 (o čipset Snapdragon 875 TU)

Čím najviac prekvapili novinky bolo najmä tým, že obsahujú len LCD panel (144 Hz obnovovacia frekvencia), tzn. nemajú OLED panel či už s frekvenciou 90 alebo 120 Hz. Tým pádom sa naskytlo množstvo otázok prečo firma nepridala OLED panel.

Zo Xiaomi prišla odpoveď od Daniel Hoang Desjarlais“ Je lepšie mať vysoko kvalitný LCD displej, než mať jeden z najlepších LCD, pričom v porovnaní sa dá porovnať s priemerným AMOLED panelom“. Xiaomi sa tak rozhodlo použiť LCD panel už len kvôli tomu, aby sa používateľom nenamáhal toľko zrak pri používaní (10% ľudí, ktorí používajú AMOLED displej pri dlhodobom používaní).

 

 

Prečo nedal Xiaomi OLED panel do noviniek? Xiaomi prezradilo Zdroj: AndroidAuthority
Prečo nedal Xiaomi OLED panel do noviniek? Xiaomi prezradilo Zdroj: AndroidAuthority

 

Nasleduje ale otázka. Veď argument, ktorý dalo Xiaomi nie je až tak obstojný, keďže v systéme sa dá nastaviť čítací režim. Možno použitie LED panelu je čisto z finančného hľadiska, aby vyšiel lacnejšie smartfón. Zaujímavosťou na záver je aj to, že 60% používateľov radšej používa bežný plochý displej ( Xiaomi Mi 10 T a Pro), než zakrivený.

Zdroj: GizChina

Reklama
Share: