Ak ste dlho hľadali prehliadač pre váš Samsung smartfón, tak je koniec hľadaniu. Samsung Internet bude dostupný aj v Obchode Play alebo Galaxy Store.

Čo všetko prinesie nový ponúkaný prehliadač od spoločnosti Samsung?

V  prvej beta verzii Samsung Internet 14.0 prišiel s vylepšenými nastaveniami ochrany, v rámci osobných údajov i zabezpečenia. V najnovšej verzii sa tak tešíme tomu, že vďaka novým fíčurkám ho budeme môcť začať používať aj na skladateľných zariadeniach.

Prichádzajú nové zmeny s vylepšenými funkciami ochrany osobných údajov

V rámci noviniek prinesie Samsung Internet inteligentné blokovanie sledovania, ktoré zvyčajne detekuje váš systém. Z praktického hľadiska niečo podobné robí aj Safari pri Apple produktoch, že snaží sa zablokovať stránky, tak aby vás už nesledovali. Nám sa posledne stalo, že za posledný mesiac webový prehliadač Safari zablokoval okolo 100 sledovateľov. V rámci Samsung Internet sa môžeme, tak tešiť na to, že niečo podobné ako má Apple bude ponúkať aj Samsung. Čo je ale iné? V rámci novej verzii prehliadača sa môžeme tešiť na bezpečnostný ovládací panel, ktorý sa využije o čosi bezpečnejšie než ostatné. Tento panel má skratka uľahčiť sledovanie a kontrolu nastavení nášho súkromia, ako aj bude sledovať počet blokovaných kontextových okien plus aj so sledovacími nástrojmi.

Novinka pre skladateľné zariadenia od Samsung

Ak využívate zariadenia, ktoré sú skladateľné, tak nový Flex režim vás poteší. V prvom rade bude možné vďaka nemu sledovať video priamo v hornej polovici obrazovky a ovládacie prvky sa budú nachádzať v dolnej polovici obrazovky. Pri prehrávaní videa v Samsung Internet 14.0 sa tento režim aktivuje automaticky.

Nové možnosti multitaskingu

Ak využívate Samsung Internet aj niekde inde, tak vďaka aplikácii App Pair budete môcť využívať viac prehliadačov na rôznych zariadeniach v skratke obsah budete môcť robiť akoby aj na rozdelenej obrazovke. Skvelou správou je aj to, že novinka umožní mať až tri prehliadače, ale POZOR! Táto fíčurka bude možná iba vtedy, keď budete mať nainštalovaný One UI 2.5 a novší.

Čo nás ešte čaká nové v rámci Samsung Internet 14.0 beta?

Režim Čítačka: Poteší nás so svojou vylepšenou funkciou Čítačky pri automatickej reorganizácii textov na náročných stránkach. Bude to slúžiť na to, aby sme lepšie strávili a ľahšie čítali náročné textové formáty.

Pero S Pen pre text: Ak využívate pero S Pen, tak pri tabletoch Galaxy Tab S7 budete môcť po novom písať do viacero textových polí, pričom to čo napíšete sa vám automaticky pretransformuje na text.

Nový Samsung Internet 14.0 bude podľa všetkých informácií uvedený už počas budúceho mesiaca.

Zdroj: Samsung

Reklama
Share: