Ubehol mesiac od toho, čo Hyundai predstavil svoj nový model Tucson. Novinka prišla nie len pre nadšencov nafty a benzínu, ale aj pre mild hybridy, či aj hybridne plnohodnotné systémy.

Skvelou správou pre nadšencov Hyundai je to, že novinku si budete môcť zakúpiť aj u nás. Novinka Hyundai Tucson bola pred nedávnom predstavená a má toho veľa čo povedať.

Nový Hyundai Tucson za priaznivú cenu - ZDROJ | Hyundai
Nový Hyundai Tucson za priaznivú cenu – ZDROJ | Hyundai

 

Podľa nami dostupných informácií nový Hyundai Tucson, by mal byť v predaji už od budúceho mesiaca (November). Podľa všetkého k modelu výrobca poskytuje 5-ročnú záruku, bez obmedzenia najazdených kilometrov. Nových majiteľov by mal potešiť aj bonus 1500 €, ktorý získajú pri kúpe. Ďalšou skvelou správou bude aj vo výbavách široké zastúpenie bezpečnostných asistentov, ako aj rádio s 8-palcovým displejom a cúvacou kamerou. Toto všetko získate už v základnej výbave.

Nový Hyundai Tucson za priaznivú cenu - Zdroj: Hyundai
Nový Hyundai Tucson za priaznivú cenu – Zdroj: Hyundai

 

Ako sme už na začiatku článku spomínali, tak vo vozidle sa nájdu nie len nadšenci benzínu a nafty, ale aj ďalší nadšenci iných pohonov. Nový Tucson má na výber až 6. druhov pohonu. Základný bude benzínový motor prepĺňaný 1,6 T-GDi (110 KW) ako aj jeho mild hybridné dve verzie so 110 kW a 132 kW. Pri naftových verziách môžeme rátať s 1,6 CRDi, ktorý ponúkne (slabý výkon) 85 kW, pričom s mild hybridom to už bude o niečo lepšie 100 kW.

Za nás možno najlepšia kombinácia bude úplne nový benzinový hybrid 1,6 T-GDi HEV s výkonom 169 kW. Potešujúcou správou pre všetkých budúcich majiteľov hybridov bude to, že našťastie ceny vozidiel sa udržali pri zemi a nevyleteli do vesmíru.

Koľko budú stáť nové modely Tucson?

Začneme prvou verziou a tou je 1,6 T-GDi Comfort, ktorý pri uplatnený bonusu 1500 € vás vyjde 21 990 €. Vo výbave dostane 6-stupňovú manuálnu prevodovku s výkonom 110 kW.

Mild-hybrid verzia v kombinácii 1,6 T-GDi Hybrid Family dostanete so 7-stupňovou prevodovkou – pri akciovej cene 26 790 €. V tej lepšej verzii 1,6 T-GDi Hybrid FAMILY získate za cenu 28 390 € pohon všetkých kolies a 132 kW.

Nový Hyundai Tucson za exkluzívnu cenu - Zdroj: Hyundai
Nový Hyundai Tucson za exkluzívnu cenu – Zdroj: Hyundai

Dízlové ceny?

Motory vo verzii 1,6 CRDi Mild Hybrid FAMILY so 100 kW motorom získate za 28 190 €, pričom v lepšej výbave STYLE s rovnakým motorom vás to vyjde na 30 190 €. V PREMIUM verzii 4×4 s 100 kW vás to vyjde na 34 590 €.

Interiér nového vozidla Hyundai Tucson 2020! Zdroj: Hyundai
Interiér nového vozidla Hyundai Tucson 2020! Zdroj: Hyundai

Hybridný pohon a jeho cena

Pri hybridoch môžete rátať z motorom, ktorý ponúkne 169 kW a až 230 koní s 6 AT. Model (automatickou) prevodovkou  1,6 T-GDi HEV FAMILY 4×2 za cenu 29 090 €. Pri verzii STYLE 4×2 vás to vyjde na 31 090 €. S pohonom 4 x 4 zostávajú dva modely HEV STYLE a HEV PREMIUM. HEV STYLE začína na cenovke 32 890 € a PREMIUM 35 490 €.

Pozor na to, že ceny sú už po odrátaní bonusu 1500 €.

Exkluzívny interiér nového Hyundai Tucson: Zdroj Hyundai
Exkluzívny interiér nového Hyundai Tucson: Zdroj Hyundai

Interiér vozidla?

Na záver sa pozrieme na interiér vozidla, ktorý zväčša rozhoduje pri kúpe vozidla. Novinka z dielne Hyundai ponúkne až štyri úrovne výbavy. Stupne výbavy začínajú pri Comfort a končia pri Premium. V základnej výbave dostaneme mnoho senzorov ako aj tónované sklá, centrálne vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá, prístrojovú dosku Supervision 4,2 s displejom, alebo aj zadnú cúvaciu kameru, rozhlasové vysielanie DAB s ovládaním na volante a šiestimi reproduktormi, ale aj konektivitu so smartfónom cez Apple CarPlay a Android Auto.

 

Tak čo poviete na novinku Huyndai Tucson? My už sa nevieme dočkať, kedy ju pre vás budeme môcť odtestovať.

ZDROJ: Tlačová správa – Hyundai

Reklama
Share: