Oficiálne sme sa konečne dočkali nového dátumu uvedenia tmavého režimu pre Google Maps! Potvrdil to Google.

Dlho očakávaná novinka je tu! Google sprístupnil dátum uvedenia tmavého režimu.

Zatiaľ ako všetci čakáme, tak na obrázkoch od Google môžeme vidieť dizajnovo zaujímavý tmavý režim, ktorý je pre každého z nás viac lahodiaci oku najmä počas veččerných hodín. Šetrenie našich očí teda prichádza konečne aj v praxi. Po novom sa zmení vyhľadávacie pole ako aj lišta návrhov, ktorá zmení farbu na sivú. Ak sa lepšie pozrieme, tak tieto lišty budú doplnené aj o modrý odtieň pásikov, ikón a iných prvkov v rámci aplikácie Google Mapy. Pri pohľadne a po priblížení zistíme aj to, že podkladovy tmavší odtieň šedej bude vyhradený pre podkladovú vrstvu mapy, pričom ulice a názvy budú o čosi svetlejšie.

Google Mapy
Takto budú vyzerať Google Mapy v tmavom režime!

Samotný Google prichádza s informáciou, že nový tmavý režim bude mierumilovnejší k batérií nášho smartfónu. V rámci toho sa tak používanie aktívnej navigácie zmení z „nakladačky batérie“ na „prechádzku ružovou záhradou. Aktivácia tmavého režimu bude jednoduchá a po aktualizácii aplikácie sa vás Google opýta na samotnú zmenu využívania či už hneď, alebo aj neskôr. Nastavenie si budete môcť rovnako aj počas bežného používania kedykoľvek zmeniť.

Dostupnosť nového tmavého režimu sa tak blíži a počas najbližších týždňov sa ho dočkáme postupne v rámci našich zariadení. Ale už ako samotný Google uvádza, tak tmavý režim bude dostupný do konca augusta 2021 pre všetky zariadenia.

Google Maps fičúrky
Google Maps fičúrky

Zdroj: 9to5google.com

Reklama
Share: