Máte problémy s NFC platbami? Vyzerá to tak, že TOTO riešenie by vám malo pomôcť nakopnúť naspäť vaše NFC platby na zariadení.

Problémy s NFC nezvnikli len tak. Za nefunkčnosťou stojí možno aj väčšia chyba.

Ale nebudeme tu dnes rozoberať chyby, pretože vieme vám poradiť, ako sa dá ľahko tento problém odstrániť. V prvom možnom prípade je odobratie karty od NFC a prijatie naspäť jej naspäť do mobilnej peňaženky.

Každopádne ak sa vám nechce riešiť rôzne príčiny, prečo vám to blbne, tak jednoduchý návod je taký, že stačí zavítať do nastavení a v nich treba vyhľadať Pripojenie a zdieľanie – následne sa odporúča Obnoviť NFC funkcionalitu. Akonáhle si aktivujete tento proces, tak po ňom vám vo vašom Xiaomi zariadení prebehne obnova nastavení, pričom po jej dokončení sa odporúči reštartovať telefón. Samozrejme tento akt netreba urobiť hneď.

Tieto pripojenia NFC sa nedotýkajú len problémov pri platbách. S NFC môžete mať problém aj pri párovaní slúchadiel, párovanie k inému telefónu, prípadne ak si chcete poslať súbory. Možnosť využívať NFC je teda nie vždy spoľahlivá, avšak oplatí sa ju využívať vtedy, ak sa vám vaše súbory nepodarilo poslať cez Wi-Fi Direct medzi telefónmi iných značiek.

Zdroj: Vlastné

Reklama
Share: