Herná doba sa posúva vpred, a preto sa rozhodlo mnoho aj nezvyčajných výrobcov zapojiť do herného prostredia. Medzi nich môžeme zaradiť aj automobilku Porsche, ktorá priniesla v spolupráci s AOC nový dizajn monitora.

Zdá sa tak, že spolupráca Porsche a firmy AOC sa prehĺbila až do herného segmentu.

Spolu totiž vytvorili nový herný design monitorov, ktoré majú Porsche Design. Už podľa obrázkov ide naozaj o štýlový monitor, ktorý je určený pre najnáročnejších. Ak si pamätáte, tak v minulosti už firma AOC priniesla podobne Porsche Design monitory. Pre zmenu sú tento krát už aj herné.

AOC AGON PD27 prináša Porsche Design do nového segmentu herných monitorov. Už len prémiové materiály a komponenty vo vnútri ho tam posúvajú. Nový herný monitor s 27-palcami, tak prichádza v zaoblení na úrovni až 1000R. Podobné zaoblenie majú aj herné monitory od spoločnosti Samsung pod názvom Odyssey.

Skvelým prínosom tohto monitora je rozlíšenie až 2560 x 1440 px, pričom obnovovacia frekvencia je až 240 Hz s odozvou 0,5 ms. Samotný výrobca udáva aj to, že monitor využíva 199% pokrytie priestoru s RGB, alebo 89% pri ADOBE RGB.

Herný monitor AOC AGON PD27 získal certifikáciu DisplayHDR 400. K monitoru nechýba ani podsvietenie ako aj diaľkový ovládač pre pohodlné prepínanie nastavení monitora. Monitor je vybavený aj dvoma HDMI 2.0 portami, ako aj 2x DisplayPort 1.4. Ak si budete chcieť nabiť niečo, tak monitor má aj USB hub s podporou rýchleho nabíjania.

Herný monitor AOC AGON PD27 bude uvedený na trh počas najbližších dní za cenu 799 eur.

Zdroj: AOC

Reklama
Reklama
Share: