Novinka od spoločnosti Qualcomm prinesie 17-krát väčší skener pre snímanie odtlačkov, čo znamená pre nás ako používateľov väčšiu bezpečnosť, ale aj rýchlejšie spracovanie nášho odtlačku prstu. Nový skener bude mať názov 3D Sonic Max.

Nový skener odtlačkov 3D Sonic Max od spoločnosti Qualcomm by mal priniesť používateľom väčšiu bezpečnosť pre snímanie odtlačkov, ako aj rýchlejšie spracovanie. Novinka je 17-krát väčšia oproti klasickému snímaču odtlačkov.  Qualcomm tak na Snapdragon Tech Summit ukázal svoju druhú generáciu svojho snímača odtlačkov prstov.

V čom je odlišný od prvej generácie?

Skener bude používať ultrazvuk pre snímanie odtlačkov prstov, pričom pri prvej generácii sa používali optické metódy snímania odtlačkov. Samozrejme výhodou je to ,že bude rýchlejší, avšak nevýhoda je v tom, že nový skener bude oveľa viac bezpečnejší. Jeho veľkosť bude 20 x 30 milimetrov, pričom vytvára plochu snímania cca 600 štvorcových milimetrov. Senzor bude mať hĺbku 0,15 milimetra. Novinkou je aj to, že overenie budete môcť spraviť pomocou dvoch prstov.

 

Kedy konečne uvidíme nový senzor v praxi?

Nový snímač odtlačkov 3D Sonic Max prstov budeme môcť vidieť už asi v budúcoročných modeloch Samsung Galaxy S11.

Zdroj náhľadovej fotografie: Qualcomm

Zdroj: TechRadar

Reklama
Share: