Spoločnosť Qualcomm včera predstavila nový čipset Snapdragon 780G, ktorý mieri do strednej triedy. Čo od neho môžeme očakávať

Nový čipset od Qualcoom prinesie o mnoho viac výkonu! Toto je Snapdragon 780G.

Ako ukazujú najnovšie informácie, tak spoločnost Qualcomm sa naozaj zamerala na výkon zariadenia, ktorý by mal priniesť až o 40% viac než doteraz. Nový čipset je postavený na 5 nm proese, ktorý je v skratke trochu odľahčený Snapdragon 888. Zvláštne jediné na tomto čipsete to, že síce jadrá majú najmodernejšiu technológiu v sebe, tak naďalej pracujú s taktom až 2,4 GHz, pričom majú dáta zhodné jadrovo s modelom 888. Ak sa pozrieme teda na Snapdragon 888, tak vlajková loď má primárne len jedno jadro Cortex-X1, ktoré dosahuje frekvenciu 2,84 GHz.

GPU Adreno 642 pritom sa vedel z výkonového hľadiska zaradiť medzi Snapdragon 855 a 865. Po novom tak vieme pomocou grafického adaptéru dosahovať rozlíšenie 1080p+ až na 144 Hz. Nový model Snapdragon 780G, tak podporuje LPDDR4 RAM s frekvenciou až 2,1 GHz a ponúka kapacitu 16 GB.

Už od začiatku teda vieme, že aktuálny čipset nebude mieriť do vlajkových lodí budúcich skvelo fotomobilov. Údaje hovoria aj o trojitom spektre 570 ISP, ktoré je obmedzené, oproti Snapdragon 88.

Čo to je trojité ISP?

ISP znamená = obrazové jednotky z troch kamier je možné spracúvať súčasne, pričom zatiaľ je to možné iba na najnovších vlajkových čipsetoch.

Aktuálny ISP podporuje 10-bitovú farebnú hĺbku pre fotografie a videá, pričom nahrávanie je s ním možné v populárnych formátoch HDR: HDR10, HDR10+ a HLG. Čipset by mal zároveň utiahnúť aj jednu kameru s 84 Mpx, pričom môže byť zapnutá aj funkcia Zero Shutter Lag. Ak by sme chceli ešte viac tak bez tejto funkcie čipset utiahne kameru až do 192 Mpx.

V rámci pripojenia sa môžeme tešiť na modem X53 5G, ktoré ponúkne až 3,3 Gb/s špičovkého nahrávania, lenže pozor mmWave tento čipset neobsahuje. O Wi-Fi pripojenie sa postará Wi-Fi  6E. Lokálna konektivita bude naďalej rovnaká ako pri vlajkovom čipsete Snapdragon 888, keďže o konektivitu sa stará systém FastConnect 6900. Potešíme vás, pretože v čipsete 780G nájdeme USB 3.1 pre dáta, ako aj Quick Charge 4+ pre nabíjanie batérie.

Ako uvádza portál, tak smartfóny obsahujúce tento nový čipset výjdu v priebehu najbližších troch mesiacoch.

Zdroj: GSMArena

Reklama
Share: