Ak si ešte stále vravíte, že 1GB ramky je málo, tak skúste si to predstaviť pred 10 rokmi. Dnes už sú to modely aj s 16GB RAM. Vďaka toľkej RAM si viete už aj zahrať skvelé hry.

Dnešným štandardom v rámci RAM je 6 GB pamäte RAM, ktorý sa začína čím ďalej tým viac zvyšovať. Po novom chystá už spoločnosť Xiaomi technológiu RAMDISK, preto aby ste si vedeli ľahšie spravovať pamäť. Ak si chcete vyskúšať túto technológiu, tak je aktuálne v testovacom režime. Ak vlastníte model Mi 10 Ultra s 16 GB RAM, tak si ju môžete vyskúšať.

Xiaomi predstavuje novú hernú technológiu pre smartfóny
Xiaomi predstavuje novú hernú technológiu pre smartfóny Zdroj: GizChina

Ale poďme k veci. Ramka v spomínanom telefóne je naozaj veľmi rýchla. Pri prepočte je to 44 GB/s – tzn je o 25x rýchlejšia ako vnútorná pamäť. Ak teda vlastníte Mi 10 Ultra, tak si otvorte Game Center a v ňom si nainštalujte RAMDISK trail. Túto technológiu si budete môcť vyskúšať pri populárnych hrách ako sú QQ Speed, Glory of the King, alebo Peace Elite.

Vďaka novej technológii sa vám hra nainštaluje za 10 sekúnd. Ale pozor! Síce má to svoje nevýhody. Funkcia bude limitovaná v počte hier, ktoré v RAM môžete mať nainštalované.

Zdroj: GizChina

Reklama
Share: