Vyzerá to tak, že ďalšia automobilka sa začína zaoberať elektromobilitou, preto ani Renault nechce zostať v pozadí. Renault predstavil nový vizionársky koncept elektromobilu Renault Mégane eVision.

Je dosť pravdepodobné to, že Renault asi v živote nevydá auto v takejto podobe, ale črty prvého elektrického modelu si už teraz musíme všimnúť. Jedná sa najmú o črty nižšej strednej triedy.

Je zrejmé to, že Renault Mégane eVision je postavený na úplne novej a plne elektrickej platforme CMF-EV, na ktorej spolupracuje spolu s Nissanom a Mitsubishi. Túto platformu budú podľa všetkého používať všetky spomenuté automobilky. Novinkou pri týchto vozoch má byť zabudovaná batéria do podlahy vozidla, bez obmedzenia priestoru. Túto revolučnú novinku môžeme už teraz vidieť v Nissan Aryia.

Nový koncept elektromobilu Renault eVision Zdroj: Renault
Nový koncept elektromobilu Renault eVision Zdroj: Renault

Akú bude mať batériu vozidlo?

Vozidlo bude obsahovať batériu s kapacitou 60 kWh, ktorá by mala byť len 11 cm vysoká, pričom bude mať k dispozícii aj 87 kWh batériu. Tá väčšia by mala ponúknuť dojazd až 450km (odľa WLTP). Auto bude poháňané 160 kW elektromotorom, ktorý bude mať krútiaci moment až 300 Nm a z 0 na 100 to dá pod 8 sekúnd.

Nový koncept elektromobilu Renault eVision. Zdroj: Renault
Nový koncept elektromobilu Renault eVision. Zdroj: Renault
Skvelou správou pri dobíjaní bude to, že batériu nového Renault Mégane eVision budeme môcť dobíjať s výkonom 130 kW na DC nabíjačkách ( 22kW na AC nabíjačkách). To znamená, že si auto budete vedieť nabiť ako z pohodlia domova, tak aj na verejných nabíjacích staniciach.

Nový Renault Mégane bude dostupný od budúceho roka.

Cenu zatiaľ nepoznáme.

Zdroj: Renault

Reklama
Share: