Budúci rok nás od Xbox čakajú dve nové herné konzoly, na ktoré sa môže tešiť každý jednej „kajšmentke“. V prvom rade Microsoft síce od začiatku neinformoval verejnosť o tom, že plánuje predstaviť dve herné konzoly, avšak až teraz sme mali možnosť spoznať tieto dva nové významné krok vpred od Xbox. V prvom rade sa jedná o konzoly pod názvom Lockhart a Anaconda. Prakticky sa jedná o nástupcov Xbox One S a Xbox One X.

Aký bude ich výkon?

V prvom rade zatiaľ nevieme povedať presne špecifikácie konzól, avšak už teraz je isté to, že najvýkonnejšou novinkou bude Anaconda,pričom jej menší a menej výkonný  brat bude niesť názov Lockhart. Pri Lockhart je reč aj o bezdiskovej jednotke ( niečo ako Xbox One All-Digital Edition).

Podľa vývojárov má Anaconda obsahovať naozaj to najlepšie v podobe vysokého grafického výkonu až desať teraflopov. Pri Lockhart tam budú štyri teraflopi. Lockhart by mal byť žároveň vybavený aj SSD jednotkou, a prevažne by mal byť použitý na hranie v nižšom rozlíšení. Anaconda sa avšak má popasovať až so 4K rozlíšením.

Primárnou a výkonnejšou konzolou má byť chystaná novinka s označením Anaconda. Lacnejšia a zároveň menej výkonná konzola nesie zatiaľ názov Lockhart. Xbox Lockhart má debutovať bez diskovej jednotky, podobne ako Xbox One All-Digital Edition. Zaujímavosťou tiež je, že Microsoft pôvodne zrušil svoje plány ohľadom konzoly Lockhart pred konferenciou E3.

Herná konzola Anaconda od Microsoftu má predstavovať skutočný skok od súčasnej generácie. Grafický výkon má dosahovať údajne až desať teraflopov. Plány pre Lockhart rátajú s približne štyrmi teraflopmi.

Aktuálne zatiaľ nevieme ceny, avšak veríme, že po novom roku sa ich dozvieme.

 

Zdroj náhľadovej fotografie: Microsoft

Zdroj: The Verge

Reklama
Share: