Honda vyvinula nový systém technológie, ktorý nám umožní cestovať po diaľnici bez zbytočného zásahu človeka. Po novom si tak počas cesty pozrieme film.

Ak si myslíte, že toto je Sci-fi, tak sa mýlite. Honda prichádza s novou revolúčnou technológiou.

Spoločnosť Honda Motor Co., Ltd. vyvinula technológiu, ktorá sa bude nachádzať vo vozidle Honda Legend Ex pod názvom Honda Sensing Elite. V rámci novej technológie prichádza už vyvinutá technológia Honda Sensing s ďalším prírastkom pod názvom Elite. Honda Sensing sa už inak nachádza v štandardoch výbavy celého európskeho radu automobilov.

Na aké senzory sa môžeme spoľahnúť?

V rámci vozidla sa môžeme spoľahnúť na údaje z 3-rozmerných máp, ktoré sú vo veľkom vysokom rozlíšení. 3-rozmerné mapy spolupracujú aj s globálnym navigačným satelitom, ktorý pomocou niekoľkých externých senzorov sleduje celé okolie v rozmedzí 360-stupňov vôkol vozidla. K tejto novinke sa pridáva aj monitorovacia kamera, ktorá sa nachádza vo vnútri interiéru a sleduje stav vodiča. Môžeme sa na auto naozaj spoľahnúť? Ako sa zdá, tak áno. Totižto pri vývoji vozidla sa predikovalo približne 10 miliónov vzorcov správania a reakcií, ktoré by sa mohli stať počas reálneho života. Získané údaje boli z približne 1,3 milióna kilometrov, ktoré sa najazdili počas skúšobných testov. K týmto všetkým senzorom samozrejme je pridaný aj systém navyše, ktorý má dodatočné prvý na zaistenie bezpečnosti, spoľahlivosti pri akomkoľvek probléme, ktorý môže nastať či už v rámci zariadení, alebo aj iných nepredvídaných okolností.

Zdroj: Honda

 

Reklama
Share: