Spoločnosť Samsung bol prvým veľkým hráčom vo svete smartfónov, ktorý začal používať technológiu zvanú 3D ultrazvukový snímač odtlačkov prstov od Qualcomm.

Senzov, ktorý používa Samsung dodnes začína mať problémy po príchode S10. Najväčším problémom je to, že Samsung sa prevalil problém pri znížení kvality zabezpečenia pomocou odtlačkov. Tento problém sa týka Note 10, ako aj S10. Vďaka tejto chybe od Qualcomm to vyzerá tak, že Samsung chce pozastaviť dodanie snímačov odtlačku prstov pre rok 2020.

Pre firmu to znamená utrpenie v počte vyrobených typov, a zase pre Samsung to, že ak budú naďalej tieto problémy pretrvávať, tak sa ľudia môžu obrátiť voči Samsung, pre obavy svojej bezpečnosti.

 

qualcomm-čítanie-odtlačkov-prstov

 

Podľa zdroja Korea Times sa uvádza, že v prípade navrhovania senzoru musia byť vývojári obzvlášť obozretný, pretože sa jedná o technológiu, ktorá má svoje limity. Po jednej strane je to zlé, ale po druhej je fajn to, že optické senzory fungujú dobré a dokonca mnohí výrobcovia túto technológiu uprednostňujú pred ultrazvukovými senzormi.

Aký je rozdiel medzi Optickým senzorom a senzorom od Qualcomm?

Technológie sa líšia v tom, že ako čítajú odtlačky prstov používateľa. V prípade optických senzorov sa jedná o optické – (svetelné čítanie) a Qualcomm využíva ultrazvukové vlny pre prečítanie odtlačku.

A teraz nastáva tá dilema. Rozhodne sa Samsung do budúcna pre senzory od Qualcomm, alebo vsadí na Optické? Zatiaľ to vyzerá tak, že do nových modelov asi pridá Optické senzory.

Dávame do pozornosti na záver len to, že Samsung zatiaľ nekomentovala informáciu, ktorá bola uvedená v Korea Times.

Zdroj: GizmoChina

Reklama
Share: