Beta verzia One UI 2.0 zablokuje používateľom smartfón

Sem tam sa stáva, že vaše inteligentné zariadenie  začne robiť po čase, chyby, ale to čo sa začína diať s novým Samsung S10 je už neúprosné. Totiž táto chyba vám môže zablokovať váš telefón.

Aké sú tie problémy? A ako sa mám s nimi vysporiadať?

Pred nedávnom sa začala objavovať chyba, ktorá by mohla byť pre používateľa naozaj kritická, keďže táto chyba vám môže znemožniť použitie PINu, hesla, alebo vzoru na odomknutie po reštarte zariadenia. Samsung zatiaľ, ale nepotvrdil, že táto chyba sa dostala aj k bežným používateľom Galaxy Note10.

Video/FOTO

Vysporiadať sa s týmto problémom, ak vám náhodou nastane je, že budete mať nastavenie funkcie vzdialeného odomknutia pred reštartovaním zariadenia a potom si cez aplikáciu Nájsť môj telefón vymažete všetko biometrické údaje, ako aj údaje o zámku obrazovky.

Čo sa môže stať potom, ak to spravím? Hrozí tam nejaké nebezpečie ešte?

POZOR! Problém môže ďalej pretrvávať tak, že nebudete si môcť zaregistrovať nový zámok obrazovky, ani biometrické údaje, to by možno pre znamenalo, že vaše inteligentné zariadenie môže zostať bez akejkoľvek formy zabezpečenia.

Toto všetko vám vie priniesť BETA UI 2.0.

A čo ak si budem chcieť zresetovať telefón natvrdo?

Môžete sa pokúsiť aj o tvrdé resetovanie, ktoré vám vymažu všetky údaje z telefónu, avšak niektorím používateľom sa potom stalo, že si neokáže nastaviť nový PIN kód, a ani inú formu biometrickej autentifikcie.

Odporúčanie pre vás

Ak v súčasnosti máte nainštalovanú beta verziu One UI 2.0., tak najlepšie pre vás bude, ak so zariadením nič nebudete robiť a nereštartujete ho, až pokým Samsung nevydá opravnú aktualizáciu, ktorá by mohla vaše zariadenie napraviť

Zdroj: SamMobile

Reklama
Share: