Nové OLED náplaste sú skutočne tu. Samsung to s nimi myslí vážne!

Ak ste si mysleli, že ste videli všetko, tak ste na omyle. Nové OLED náplaste majú pomôcť v medicíne.

Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT) prichádza s revolučnou novinkou tzv. prototypom pružnej kožnej OLED náplaste so senzormi. Tieto senzori po novom dokážu nahradiť štandardný fitness tracker. Zatiaľ nám ich našťastie nebudú inštalovať už od narodenia. Táto novinka sa pripevní z vnútornej strany zápästia a na základe pohybu ruky sa ani tak rýchlo nevybijé ich displej.

Ako sa zdá, tak novinka je tvorená so zmesy s vysokou elasticitou a upraveným elastomérom. Pre predstavu sa dokáže tento materiál roztiahnúť až o 30%, pričom dokáže zachovať stabilitu až do 1 000 natiahnutí. V rámci týchto noviniek sa tak podarilo vedcom do tohto materiálu vtestnať množstvo známych senzorov, ktoré sú tvorené na báze polovodičov.

Samozrejme do uvedenia oficiálneho produktu ešte prebehne nejaký ten rok/roky. Samotné zlepšenie rozlíšenia OLED panela a celkovej roztiahnuteľnosti zmesi a zabezpečenia merania senzorov, tak aby boli 100% ešte nejaký ten čas potvrá.

 

Je ale už jasné asi to čo nás čaká. Zdá sa, že táto technológia bude využitá ako pri bežnom spotrebiteľovi, tak aj pri využívaniu v lekárstve. Možné využitie bude aj pri monitorovaní dojčiat a pod.

OLED náplaste od Samsung!

Zdroj: GSMArena

Reklama
Reklama
Share: