Spoločnosť Samsung je už dlhodobo výrobca, ktorému záleží na tom, aby napredoval pri skladateľných smartfónoch. Kórejská spoločnosť si preto dala patentovať ďalší spôsob skladacieho smartfónu.

Samsung sa rozhodol pristúpiť opäť k dizajnu nového skladacieho smartfónu úplne inak. Po novom chystá nový dizajn, ktorý mu poskytla sesterská spoločnosť Samsung Display, pričom patent spočíva v tvarovom faktore skladacieho displeju s dvojitým výklopným displejom.

 

Nový patent objavil portál LetsGoDigital. Patent, ktorý objavili bol už zverejnený 6. októbra 2020 pričom patent bol podaný už v septembri roku 2018.

Dizajn sa zatiaľ podobá na značku Xiaomi, ktorá tento dizajn podala v roku 2019. Nový patent je rozhodne prepracovanejší a je z neho vidieť nie len robustnosť, ale aj možnosť mať skladací mechanizmus v podobe „Flex Mode“, ktorý už teraz môžeme vidieť pri novinkách akými sú Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold2.

 

Samozrejme patent podaný spoločnosťou Samsung Display prichádza len s dizajnom a nie s umiestnením fotoaparátov, portov a mnohých ďalších súčastí smartfónu.

Kto vie či sa naozaj spoločnosť rozhodne pre komerčné využitie takéhoto smartfónu.

Reklama
Share: