Vyzerá to tak, že spoločnosť Samsung si po posledných prieskumoch upevnila pozíciu lídra na trhu. Ich dominancia sa ukazuje v 22% podielu na trhu.

Informácie o tejto horúcej novinke vyšli zo spoločnosti Counterpoint Research, ktorá sa zaoberá analytickými informáciami. Táto horúca aktualita sa týka trhu so smartfónmi pre august 2020.

 

Samsung jasne dominoval na trhu s podielom 22% na trhu. Na túto informáciu upozornil portál GSMArena. Pôvodným lídrom na trhu v rámci predchádzajúcich mesiacov bola globálnym lídrom na trhu spoločnosť Huawei, ktorá až do Apríla pokrývala 21% trhu. Škrt cez rozpočet im prišiel vtedy, keď Čínsky výrobca začal dostávať sankcie zo strany USA, ktoré ho umiestnili v auguste na 16% podiel na trhu.

 

Aktuálne Apple je na treťom mieste, ktorá vlastní 12% podielu. Za nimi je Xiaomi s 8% podielom v apríli a v auguste už 11%. Vyzerá to tak, že značka Xiaomi začína čím ďalej tým viac dominovať nielen vo svete, ale najmä aj na našom trhu. Vidieť to môžeme na ponuke našich operátorov, ktorý ponúkajú väčšinu zariadení od spoločnosti Xiaomi. Je to dosť zaujímavé, že Huawei začína klesať a Xiaomi začína rapídne stúpať.

PorSamsung si upevnil prvenstvo na trhu - porovnanie za obdobie apríl a august 2020. Zdroj: Counterpoint Research
Samsung si upevnil prvenstvo na trhu – porovnanie za obdobie apríl a august 2020. Zdroj: Counterpoint Research

Zdroj: gsmarena

Reklama
Share: