Spoločnosť Samsung chystá sprístupnenie operačného systému Tizen, pre výrobcov smart televízií. Túto novinku oznámil na nedávnej vývojarskej konferencii.

Vy ktorí neviete, tak Tizen je operačný systém a platforma vyvinutá Samsungom. Túto platformu využíva Samsung vo svojich smart televízoroch,ako aj v nositeľných zariadeniach – bližšie pre vás známe Samsung Galaxy Watch. Samsung sa na svojej konferencii rozhodol sprístupniť túto platformu aj pre iných výrobcov televízorov.

Aj keď zatiaľ nepoznáme, že komu to presne poskytne, ale veríme, že časom uvidíme tento operačný systém u konkurencii. A ak si myslíte, že to bude pre výrobcov televízorov zadarmo, tak asi si budú musieť platiť licenčné poplatky.

https://www.youtube.com/watch?v=I-H5Em85SpA

Možno sa pýta,že že prečo sa oplatí výrobcom dávať túto platformu do svojich inteligentných televízorov. Je to jednoduché. Najväčšia výhoda tejto platformy je, že ako ste isto videli vo videu je bohatá knižnica multimediálnych aplikácií. Možno ešte väčšou výhodou je pre výrobcov to, že Tizen podporuje služby, ktoré nie sú malé HBO, Netflix, Hulu.

Výhodou platformy Tizen je, že ponúka bohatú knižnicu multimediálnych aplikácií. Tento operačný systém podporujú prakticky všetky veľké služby ako HBO, Netflix či Hulu.

Zdroj: Samsung

Reklama
Share: