Bude koniec rokmi overeného Tizenu v Samsung hodinkách? Takáto je pravda!

Podľa spoľahlivého leakera Ice Universe sa začína dozvedať zaujímavé informácie z oblasti Samsung zariadení.

Rokmi overený operačný systém Tizen, má skončiť v hodinkových zariadeniach. Samsung chce teda v rámci Wear OS priniesť vlastné používateľské prostredie, ktoré bude postavené na Androide. Samozrejme táto informácia tu nie je po prvý krát, pretože o tejto novinke sme mohli už počuť v roku 2018.V tom čase tiež uznávaný leaker Evan Blass tvrdil to, že zamestnanci od Samsung budú mať OS od Google.

Má Tizen viac výhod než nevýhod oproti Android?

To, že či správa má byť braná vážne je asi na mieste v prvom prade, pretože tieto informácie od leakera Ice Universe treba brať s rezervou. Totiž Samsung má v pláne rozšíriť svoju ponuku popri hodinkách Galaxy Watch3 s OS Tizen, pričom by mali priniesť aj model s Wear OS. Podľa portálu GalaxyClub. sú informácie aj o tom, že Samsung chystá rovno dva modely, ktoré by mali uzrieť svetlo sveta už čoskoro.

To, že či Samsung mal už niekedy hodinky s Androidom, tak áno je to pravda. Pretože prvé Samsung hodinky boli predstavené v roku 2014 s názvom Gear Live. Čo znamená tento krok? Ak sa podarí Samsungu získať s Google spoluprácu, tak si len upevnia svoju spoluprácu.

Zdroj: GSMArena

Reklama
Share: