Zlodeji vozidiel, majte sa na pozore! Skupina, ktorá kedysi hľadala ukradnuté vozidlá má už dnes cez 220. tisíc fanúšikov a stále naberá na sile. Nabrala toľko na sile, že až vznikla jej samostatná aplikácia Hakatron.

Už prešiel nejaký ten čas, odkedy sa na Facebooku začali objavovať príspevky ukradnutých vozidiel, ktoré pomáhala nájsť komunita ľudí a fanúšikov. Z fanúšikovskej dielne z toho prerástol projekt, ktorý má od dnes oficiálne dostupnú aplikáciu ako pre Android, tak aj iOS. Aktuálne má skupina Haka vypátraných 238 vozidiel.

Ako je uvádzané na stránkach, tak pri iOS funguje aplikácia na všetkých zariadeniach od iPhone 7 vyššie a pri Androidoch sa systém ešte trochu vylaďuje.

Aplikácia funguje na jednoduchom princípe rozpoznávania EČV

V skratke – Ak máte telefón na stojane, tak zapnete aplikáciu. Počas vašej jazdy sa pomocou kamery na telefóne budú automaticky kontrolovať EČV vozidiel, ktoré pred vami idú. Ak sa náhodou nájde vozidlo, ktoré je hľadané (v databáze ukradnutých vozidiel), tak sa vám EČV zmení farebne z bielej farby na červenú a vyhodí sa upozornenie ako aj zvuková signalizácia. V tom momente je už len na vás či zavoláte políciu, alebo budete kontaktovať tým HAKA.

Ako je napísané v skupine HAKA, tak počas vyhotovovania záznamov sa neukladajú vaše osobné údaje, nerobia sa ani videá a ani fotky.

Aplikáciu HAKATRON viete nájsť na Google Play a iOS nájdete aplikáciu tu

Čo na ukradnuté auto povie náš HAKATRONPO VOZIDLE PATRA POLICIA tak šup voláme !!!

Zveřejnil(a) Stefan Farkas dne Pátek 11. září 2020

Zdroj: HAKA

Reklama
Share: