O hodinkách od Apple sa už vie, že vedia zachrániť život, keď na základe zníženého pulzu vedia zavolať záchranku. Existuje pre nich aj jedna ďalšia skvelá funkcia, ktorá pomôže nielen cyklistom, ale aj starším ľuďom.

Znížená viditeľnosť, ale aj tma. Tieto elementy môžu byť nástrahou pre cyklistov, ale aj pre chodcov. Apple Watch, preto zabudoval funkciu, ktorá dokáže z hodiniek spraviť nie len tzv. „flashlight“ – lampu, alebo aj núdzové svetlo.

Bezpečnosť je vždy na prvom mieste, ale toto asi nebude rozhodujúci faktor, že prečo by ste si ich mali kúpiť. Je ale dobré vedieť, to že čo všetko vaše smart watch v sebe skrývajú.

Svetlo z hodiniek a návod ako si ho viem urobiť!

V prvom rade z hodiniek si viete spraviť stroboskop, alebo aj červené výstražné svetlo.  Tzn. je noc a vy kráčate v tme. Je dobré si vtedy posvietiť a zabrániť tak prípadným nehodám.

Najľahšie zapnutie bolo ukázané vo videu, ale aj popíšeme si ho.

SVETLO

Prejdete do ovládacieho centra, kde je ikonka svietidla (v skratke potiahnete displejom z dola na hor). Funkcie na tejto obrazovke viete ovládať posúvaním doľava. Funkcia číslo jeden tam je klasické svetlo a druhou je stroboskop (blikajúce svetlo) a do tretice v týchto možnostiach máte aj červené „výstražné svetlo“.

To ako a kam si umiestite svetlo spočíva na vašej fantázii. Ak chcete môžete ich mať ako chodec na ruke, alebo batohu a ak ste cyklista, tak si ich v kľude pripnite na bicykel, avšak pozor ABY VÁM NESPADLI.

 

Reklama
Share: