Keďže sa blíži koniec roka, tak odhaľovanie noviniek sa čím ďalej tým viac nezadržateľne blíži.  Medzi tých, ktorí udávajú smer pred koncom roka chce byť aj spoločnosť Qualcomm, ktorá sa nenechá zahanbiť, a preto chystá nový čipset pre rok 2020.

Novinka pod názvom Snapdragon 865  od spoločnosti Qualcomm, by mala byť priamym nástupcom jej prechodzieho modelu Snapdragon 855+, ktorý bol predstavený v priamej polovici roka 2019.

Zatiaľ len isto vieme povedať, že Qualcomm konferencia je začiatkom decembra, čiže dovtedy vám zatiaľ nevieme povedať viac bližších informácií o parametroch tejto vlajkovej lode Qualcomm. Vďaka portálu  PlayFulDroid poznáme zatiaľ nejaké tie vylepšenia, ktoré si chystá táto zbrusu upečená novinka.

Ako isto vidíte, tak sa predpokladá, že nový čipset by mal byť postavený 7nm výrobným procesom EUV spoločnosti Samsung. Zatiaľ to vyzerá na to, že bude dostupných v dvoch verziach 4G a 5G. Momentálne ešte vieme podľa prezradených zdrojov, že Snapdragon 865 by mal byť vybavený hlavným jadrom ARM Cortex A77 taktovaným na 2,84 GHz, spolu s tromi ďalšími jadrami A77 bežiacimi na frekvencii 2,42 GHz a štyrmi jadrami A55 taktovanými na 1,8 GHz.

 

 

GPU by malo mať označenie Adreno 650. Voči staršiemu modelu Adreno 640 by malo ísť až o 20% navýšenie výkonu.

Pokiaľ sa pozrieme aj na GPU, tak to by malo niesť označenie Adreno 650. Oproti modelu Adreno 640 by malo ísť až o 20 % zvýšenie výkonu. Vďaka tomuto to vyzerá, že CPU môže byť tiež o 20% rýchlejšie.

 

Existuje ešte mnoho špekulácií, preto zatiaľ špekulovať nebudeme a necháme sa prekvapiť, že čo ďalšie príde.

Zdroj: PlayFulDroid

Reklama
Share: