Nové vlajkové modely budú obsahovať exkluzívne nový čipset Snapdragon 888! Tento čipset bude dostupný, len pre tento trh.

Nové čipsety od Qualcomm sú pre výrobu nákladné čipy. Napriek tomu ich, ale výrobca chce využiť vo svojich zariadeniach. Teda je tu reč o novom čipsete série Snapdragon 8 – ktorý bude dostupný v modely Snapdragon 870.

Každopádne nový čipset Snapdragon 888 bude dostupný len v naozaj vlajkových lodiach a mohli. by sme sa hodočkať už v treťom štvrtok 2021. Ako je uvádzané v dokumentoch, tak nový čipset bude dostupný, len pre čínske smartfóny, keďže na vlastnom domácom trhu ich majú nedostatok. K Snapdragon 888 sa pridá aj verzia Pro, ktorá sa od základného modelu nebude príliš líšiť.

Aké bude mať parametre Snapdragon 888?

Čipset Snapdragon 888 je postavený na báze 5nm výrobného procesu od spoločnosti Samsung, pričom bude konfigurovať jadrá v pomere 1 + 3 + 4. V rámci jadra sa môžeme potešiť o veľké a mohutné Cortex-X1 pričom bude taktované na frekvenciu 2,84 GHz.

Informácie tak naznačujú, že nová verzia bude mať ešte vyšší takt jadra Cortex-X1, pričom by takt mohol presiahnúť až 3 GHz. V rámci ďalších jadier sa môžeme tešiť na parametre 3 × 2,4 GHz jadrá A78 a 4 × 1,8 GHz jadrá A55.  Ak sa pýtate, že čo bude ešte súčasťou čipsetu, tak ním bude GPU Adreno 660 s 5G modemom X60.

Zdroj: GizChina

Reklama
Share: