Sonos predstavilo svj nový prenosný reproduktor s označením Roam. Vysokú cenovku modelu by mali ospravedlniť funkcie.

Vyššia cena? Prečo nie! Sonos Roam je nabitý funkciami.

Nový Bluetooth reproduktor prinesie za cenovku 169 dolárov mnoho funkcie. Okrem nožnosti napájania batérie tu budeme mať aj výnimočnú kvalitu zvuku pod názvom Roam. Ak už aj máte mnoho technologických fíčuriek od Sonos, tak ich ekosystém tiež zaráta aj tento reproduktor.

V prvom rade sme spomínali, že nový reproduktor prinesie okrem spomínaného Bluetooth aj Wi-fi pripojenie, ktoré bude mať integráciu s už existujúcim systémom Sonos. V skratke povedané Roam budete môcť využiť aj ako premostenie Bluetooth s inými Wi-fi produktami od spoločnosti Sonos.

Čo sa týka zvuku, tak nová funkcia Sound Swap (Výmena zvuku), prinesie pomocou stlačenia a podržania prepojenie na druhý reproduktor automaticky. V rámci tejto funkčnosti sa môžeme tešiť aj na Sonos Move, ako i Roam, ktorý má funkciu Automatic Trueplay, pričom bude možné si upravovať prehrávanie zvuku tak, aby zvuk bol čo najvyhovojúcejší do okolia, v ktorom je.

Ako už firma tvrdí, tak Sonos Roam, prichádza s vynikajúcim zvukom, pričom cena je síce vyššia, ale rovnako je tomu aj iba pri „Bluetooth reproduktoroch“. K reproduktoru už patria aj klasické vychytávky v podobe odolnosti voči vode a prachu s krytím IP67.

Výdrž batérie Sonos Roam

To ako dlho vydrží batéria bude nielen od nás záležať, ale aj od toho, že výrobca udáva 10 hodín prehrávania s pohotovostnou dobou až 10 dní, čo je neuveriteľné. Skvelým prínosom v oblasti nabíjania je aj možnosť nabitia ako cez kábel, tak aj bezdrôtovo. Ak náhodou máte doma asistentov ako sú Google a Alexa prípadne Apple AirPlay 2, tak toto všetko budete vedieť dokonalo využiť.

Kedy bude dátum vydania Sonos Roam?

Teraz prichádza čas predstaviť to čo sme už vyššie spomínali a tým je cenovka 169 dolárov. V rámci vyhotovenia si budeme môcť objednať reproduktor, či už v bielej, alebo čiernej farbe. Na základe údajov od predajcu už teraz môžeme povedať to, že by mal byť dostupný od 20. apríla.

Zdroj: AndroidPolice

Reklama
Share: