Pamätáte si vôbec na prvú konzolu Sony Playstation? Prvá konzola bola taká, že ste si ju vedeli sami rozobrať a zložiť. Dnes už je tomu 25. rokov čo značka Sony Playstation valcuje svet po svojom a každú chvíľu prináša zábavu pre mnohých ľudí na svete.Prvá herná konzola od Sony vyšla presne pred 25 rokmi. Táto konzola sa vyznačovala tým, že ju bolo možné jednoducho rozobrať. Áno hovoríme o konzole, ktorá vtedy preukazovala svoju budúcnosť a veľkoleposť. Konzola, ktorá vznikla pred 25 rokmi malá CD-ROM, 32- bitový procesor, S-Video vstup, MIPS a slot pre pamäťovú kartu 1mb.

 

Je to komické, keď si vezmete, že dnes už treba mať pomaly 32 GB RAM, a nevieme akú grafickú kartu. Samozrejme doba sa posúva vpred, a dnes už rozloženie novej konzole nie je vôbec také jednoduché ako kedysi. Pred 25 rokmi vám stačil skrutkovač Philips a malé páčidlo.

Nová Sony PlayStation 5 už o rok

Každopádne sa posuňme vpred, pretože už o rok sa hovorí o novej konzole PlayStation 5, ktorá bude prelomová a prinesie nielen nové spôsoby zmeny ukladania, ale aj sťahovania či streamovania.

 

Zdroj náhľadovej fotografie: iFixit

Zdroj: Engadget

 

Reklama
Share: