Prebehol týždeň od oficiálneho potvrdenia spoločnosťou Samsung, že chystajú nový čipset Exynos 1080 a tak sa aj stalo. Dnes bol predstavený nový čipset.

Príchod nového čipsetu znamená nové funkcie a technológie. Čo všetko prinesie nový vlajkový čipset Exynos 1080?

Dnešnou konferenciou sme sa konečne dozvedeli to, že nový čipset zatiaľ využije Vivo. Exynos 1080 je tak postavený na novej architektúre jadier CPU. Čip je zatiaľ vyrobený starým dobrým 5nm procesom EUV, ktorý kombinuje vlákna 1 + 3 + 4. Na základe toho vieme, že jedno jadro má A78 vysoký výkon spojený s taktom 2,78 GHz, pričom tri jadrá A78 majú takt tiež 2,78 GHz a ak chceme využiť stredne náročné operácie, tak smartfón použije všetky štyri jadrá efektívne A55 s taktom nastaveným na 2,0 GHz.

V rámci čipsetu môžeme rátať s podporou 5G modemu. Podľa určených informácií už teraz vieme to, že sa výkon jedného jadra zvýšil až o 50% . Ak použijeme viacero vlákien, tak výkon pôjde dvojnásobne hore.

Nový čipset Exynos 1080 je tak postavený 5nm technológiou EUV FinFET, pričom využije 5G modul spoločnosti Samsung. Ak si budete chcieť niečo stiahnuť tak pôjdete až do 5,1 Gb/s. V čipsete sa nachádza podpora pre WiFi6 a Bluetooth 5.2

Po novom je tak čipset v rámci ISP zabudovaná integrovaná umelá technológia, ktorá má podporu až 200 Mpx senzorov. Ak sa pýtate, že prečo tak nový čipset utiahne až 6 fotoaparátov + 10-bitové farebné snímanie s podporou priamej úpravy videí pri HDR10+.

Zdroj: GizChina

Reklama
Reklama
Share: