Zdá sa, že Apple opäť raz zaspal dobu. Novú bezdrôtovú nabíjačku nevytvoril Apple, ale známa firma Anker.

Ak ste sa potešili, že Apple vyvinul novú bezdrôtovú nabíjačku resp. prvú bezdrôtovú nabíjačku pre novú modelovú radu iPhone 12, tak ste na veľkom omyle.

Spoločnosť Anker sa už dlhodobo zaoberá výrobou rôzneho tech príslušenstva, ktoré zvyčajne prináša nie len vysokú kvalitu, ale aj odolnosť a výdrž. Medzi novinku firmy Anker pribudla pre zmenu novinka pre zariadenia Apple. Tejto novinke nasvedčuje aj to, že informácie o tejto Anker bezdrôtovej nabíjačke je už aj písané v samotnom systéme iOS 14.5, avšak nie je to až tak jasné.

Bezdrôtová nabíjačka MagSafe pre iPhone 12 je na svete!
Bezdrôtová nabíjačka MagSafe pre iPhone 12 je na svete!

Aktuálne je MagSafe powerbanka od Anker pripravená pre modelové série iPhone 12, pričom v rámci kompaktnosti a jednoduchom dizajne pôsobí vcelku pekne a nemala by na seba pútať príliš veľa pozornosti. Najväčšou prednosťou tejto novinky je to, že vaše zariadenie si nemusíte nabíjať cez kábel – preto je to bezdrôtová nabíjačka. Aktuálne najväčšou nevýhodou tejto nabíjačky je to, že neposkytuje zatiaľ certifikáciu Apple MFi, čo v skratke znamená to, že si vaše zariadenie môže maximálne nabíjať 5W. Keby mala certifikát, tak by nabíjačka mohla využiť svoj plný potenciál a mohli by ste si vaše zariadenie nabíjať až plným výkonom 15W. Teda na jednu stranu je to možno zlé, že nevyužíva plný potenciál, avšak bez certifikátu má aspoň priaznivú cenu 34 eur.

Ako sa k nej dostanem?

Odpoveď je jednoduchá. Ak máte záujem o tzv. Anker Magnetic Wireless Portable Charger (oficiálny názov), tak bezdrôtová nabíjačka od Anker bude k dispozícii už od 3.3 marca – teda dnes a viete ju nájsť na Amazon.

Vráťme sa naspäť k nabíjačke, pretože sme si nepovedali jednu podstatnú informáciu. Tou je to, že kapacita zariadenia je 5000 mAh tzn. dostatok energie budete mať vždy po ruke, vtedy keď vám bude treba.

Takto bude vyzerať nová bezdrôtová nabíjačka MagSafe pre iPhone 12!
Takto bude vyzerať nová bezdrôtová nabíjačka MagSafe pre iPhone 12!

Silnou stránkou na záver napíšeme to, že zariadenie má tak silné magnety, že sa nemusíte obávať zbytočného odpadávania zo smartfónu, pretože všetko nasvedčuje tomu, že zariadenie drží bravúrne na iPhone. V rámci dnešnej vyspelej doby je samozrejmosťou aj to, že na zariadení nájdeme aj LED panel, ktorý nám ukáže ostávajúcu kapacitu batérie, ako aj zobrazí ochranu voči prehriatiu/prepätiu zariadenia. Zariadenie si jednoducho budete vedieť v rámci budúcna dobiť cez USB-C konektor.

Zdroj: 9to5mac.com

Reklama
Share: