Určite mnohí poznáte značku WD, ktorá už dlhé roky vytvára disky nie len pre náročných. Podľa nových správ sa firma zamerala aj na náročných a rozhodla sa priniesť nové produkty pod označením Black.

Nové disky od značky WD budú niesť označenie Black – teda disky pre hráčov.

Ako už isto naznačuje nadpis, tak táto séria diskov bude určená primárne pre hráčov a hľadačov najvyššieho výkonu v tzv. Gaming svete. Podľa nových výskumov dokonca sa herný čas počas koronavírusu predĺžil od 40% oproti minulému roku.

Čo je nové?

Novinka na trhu WD_BLACK D50 Game Dock prichádza pre hráčov, ktorí sú len na herných notebookoch. Ich pripojenie je cez USB-C / TB, pričom zvyšok si do stanice viete pripojiť. Špecialitou je to, že vďaka stanici si budete vedieť nabíjať notebook až do výkonu 80 W.

Najväčším prínosom Game Dock je teda možnosť si ponechať notebook „voľný“ bez xy ďalších napájaní a odpájaní. V rámci docku si viete korigovať aj podsvietenie, ktoré sa dá ovládať cez WD_Black Dashboard (Windows).

Ďalšou novinkou bude ssd v podobe WD_BLACK AN1500 NVMe SSD. V skratke povedané NVMe SSD disky, ktoré budú zapojené v RAID0. Táto horúca novinka má vlastný integrovaný chladič v obale s podsvietením RGB. Kapacitu diskov si ale pri nich nebudete môcť meniť a ani nijak upraviť cez RAID. Ak budete zakupovať túto novinku, tak už na začiatku odporúčame mať vybraný produkt.

 

 

Poslednou novinkou je WD SN850. Dvojnásobne vyšší výkon oproti jej predchodcovi SN750. Podľa zdrojov by rýchlosť čítania mala  byť až 7000 MB/s. Na trhu sa budete môcť stretnúť s dvomi typmi WD SN850, keďže jedna bude mať chladič a druhá nie. Pri verzii s chladičom a RGB si budete musieť na ňu počkať až do prvého qvartálu 2020.

Zdroj: Western Digital

Reklama
Reklama
Share: