Sygic predstavil novú funkciu, ktorá by mohla potešiť všetkých vodičov, pretože od dnešného dňa budete vedieť, že odkedy vám na semafore naskočí zelená. Táto funkcia sa nazýva Semafory a viac sa dozviete v článku.

Navigácia Sygic predstavila nový doplnok, ktorý mi mal vodičom ukázať, že o koľko sekúnd sa prepne na zelenú. Nová funkcia sa nazýva Semafory. Táto novinka je úplne prvá svojho druhu. Sygic vyvinul túto pomôcku pre vodičov v spolupráci s  Traffic Technology Services a jedine, kde je momentálne dostupná táto funkcia je USA. Funkcia tam už pokrýva viac než 15  000 semaforov.

Zostali ste sklamaný, že u nás ešte nie je k dispozícii?

Sklamaný rozhodne nebudete musieť byť, pretože sa čoskoro táto funkcia rozšíri aj ku nám do Európy. Tento doplnok je zatiaľ prvý a ako vyplýva z pokročilých asistenčných systémov vodičov (ADAS), tak nebude jediný, ktorý bude predstavený. Ako už povedal Sygic – ADAS bude využívať viacero pokročilých asistenčných funkcií podporovaných umelou inteligenciou teda ľahšie povedané (AI). Tieto funkcie by mali dbať na bezpečnosť vodiča, ako aj na jeho čas príjazdu. Tento doplnok bude dostupný pre všetkých používateľov aplikácie Sygic GPS Navigation a nebude zpoplatnený.

 

Zdroj a titulná fotografia: TS Sygic

Reklama
Share: