Huawei pred malou chvíľou predstavil novinky, na ktoré už široká verejnosť dlho čakala. Medzi novinkami môžeme očakávať Huawei Mate 40 Pro a Huawei Mate 40 Pro+.

Huawei pred par hodinami predstavil absolútne novinky svojich smartfónov, na ktoré sa práve teraz pozrieme.

 

Huawei Mate 40 Pro zaujme najmä novou always-on obrazovkou s 6,76-palcovým Horizon Display, ktorý má zahnutie až 88° po stranách. Čo to znamená? novinka má OLED panel s rozlíšením až 1 344 x 2 772 px, pričom má 90 Hz obnovovaciu frekvenciu s podporou HDR10+. Rovnako je na tom aj Huawei Mate 40 Pro+. V rámci obrazovky je prístupný aj snímač odtlačkov prstov, ako aj dvojica selfie senzorov, ktoré sú umiestnené vo výreze. Jeden so senzorom má  13 Mpx fotoaparát s clonou f/2,4 (27 mm) a druhým je time-of-flight (TOF) 3D senzor zachytávajúci informácie o hĺbke. Hĺbku môžete využiť na nové funkcie giest.

Toto sú nové Huawei Mate 40 Pro!
Toto je nový Huawei Mate 40 Pro!

 

Fotoaparáty v novom smartfóne vyzerajú famózne!

Hlavnú úlohu zohrávajú fotoaparáty, ktoré sú uložené do kruhovej zostavy. Tie vyčnievajú, ale nezavadzajú. Hlavná kamera má 50 Mpx senzor o veľkosti 1/1,28 s 1.22um pixelmi s fázovou detekciou. O ultraširokouhlé fotografie sa stará 12 Mpx snímač s 5-násobným optickým priblížením až 50x.

Zadné fotoaparáty ponúkajú pri Mate 40 Pro funkciu nahrávanie v 4K Ultra HD rozlíšení s 60 fps s podporou HDR. Ako bonus sú pridané aj špeciálne funkcie softvérové od Huawei. Jedným z nich je mechanický stabilizátor obrazu DJI OM4, ktorý má režimy. Prvým je Steady Cam (stabilizácia videa), ďalším Tracking shot (sleduje pohyb objektu).

 

 

 

Výkon zariadenia

O pohon nového Huawei Mate 40 Pro sa postará čipset Kirin 9000 postavený na báze 5nm, pričom má 8-jadrový procesor a grafické jadrom Mali-G78 MP24 s 8GB operačnou pamäťou. Vnútorná pamäť má kapacitu 256 GB a dá sa rozšíriť o Nano Memory karty, pričom tu namiesto aj pamäťovej karty môžete pridať druhú Sim kartu. Batéria ma slušných 4 400 mAh pričom Huawei podporuje SuperCharge nabíjanie s príkonom až 66 W a pri bezdrôtovom nabíjaní to je 40 W. Zdá sa tak, že váš smartfón si môžete nabiť na 100% za 30 minút!!

 

Telefón Huawei Mate 40 Pro je  celý zo skla a ponúka aj odolnosť IP68 voči prachu a vode. Ak ste sa tešili na viaceré farby, tak vás musíme sklamať, pretože Huawei zvolil len dve farby a tou je čierna a šedá.

 

Reklama
Reklama
Share: