Poznáme užívateľské rozhranie novej hernej konzoly PlayStation 5. To, že čo sa v ňom všetko zmenilo vám dnes ukážeme.

Sony – Japonská spoločnosť odhalila v novom videu nielen novú úvodnú obrazovku, ale aj ovládacie centrum.

Každý kto dobre pozná používateľské rozhranie starého známeho PlayStation 4, tak vie že systém dlaždíc je tam nejako usporiadaný. V novom užívateľskom menu sa to, ale zmenilo. Veľké dlaždice sa zamenili za menšie a po novom už nezaberajú toľko miesta.

Úvodná obrazovka nového PlayStation 5. Takto bude vyzerať! Zdroj: GSMArena
Úvodná obrazovka nového PlayStation 5. Takto bude vyzerať! Zdroj: GSMArena

Akonáhle umiestnite váš kurzor na dlaždicu hry, tak sa vám zobrazí herné centrum + herné aktivity, videoklipy ako aj snímky z obrazovky a novinky od hier. Táto novinka sa dotýka nie len, starých hier od PlayStation 4, ale najmä nových.

Mnohí z nás môžu byť zatiaľ sklamaný, pretože nová karta Preskúmať bude zatiaľ k dispozícii len v USA. Karta Preskúmať nám zobrazuje všetky hry, novinky, ako aj herný obsah a informácie o hardvéry PlayStation.

 

Pri novinke PlayStation 5 môžeme objaviť novú funkciu zvanú Control Center. Zobrazí sa nám po stlačení tlačidla PlayStation. Funkcia Control Center nám prinesie nie len, že nové karty, ale aj špecifické možnosti pre rôzne hry alebo aplikácie.

Na záver sa pozrieme na CHAT s niekým. Prichádzajú nové upozornenia, na to keď vám niekto napíše. Do tohto CHATU sa môžete pripojiť bez akéhokoľvek upozornenia, čo si už dlho vyžadovali užívatelia. Skvelou novinkou je  aj „obraz v obraze“, kde si spolu s kamarátmi môžete zdieľať videá z danej hry. Zdieľať môžete po novom až v 4K aj na sociálnych sieťach.

Každopádne dosť bolo predbiehania. Do 12. novembra je ešte dostatok času, tak sa chystajte, pretože podľa týchto noviniek už teraz vieme, že sa máte na čo tešiť.

Zdroj: GSMArena

Reklama
Share: