Elon Musk to skutočne mysli vážne s tým, že chce niečo vždy nové vymyslieť a priniesť a tak tomu nie je ani dnes. Spoločnosť Tesla v oblasti elektromobilov je dosť slávna a slávu chce pridať aj pre jej ďalší prírastok do rodiny elektromobilov. Dlho očakávaný model Cybertruck bol konečne predstavený.

Novinka od Tesla bude zniesť označenie Tesla – Cybertruck. V prvom rade toto vozidlo vyzerá, ako z nejakého vesmírneho programu, ktoré bude určené len pre vesmírne výskumy, ale ak ste si to aj vy mysleli ako my, tak sa mýlite. Novinka bude určená pre bežného smrteľníka, ale aj pre vesmírne účely. Novinka rozhodne priniesla aj novinky, na ktoré sa dnes pozrieme.

Tesla Cybertruck 1

Novinka nesie unikátny dizajn, ktorý má očariť zákazníka. V prvom rade dizajnovo sa skôr podobá na nejaký sci-fi projekt, avšak ako si určite všimnete tak na prednej maske je dlhý LED panel (svetlo), ktoré ma poslúžiť ako počas dňa tak aj noci. Takéto LED svetlo je aj vyššie nad čelným sklom. Tvar vozidla je neuveriteľne hranatý, a ako sa píše na daných portáloch, tak na tomto aute sa dá ževraj aj pozerať, pretože má tak ostré hrany. Kolesá tohto vozidla vyzerajú dosť masívne, avšak vyzerá to tak, že skôr bude mať puklice než takéto „NASA“ kolesá. Ak sa vyššie od kolies pozriete, tak zistíte,  vozidlo bude mať presklenenú strechu.

Tesla Cyber Truck 2

Karoséria je vytvorená tak, aby bola čo najbezpečnejšia pre posádku a zároveň vydržala toho čo najviac. Najdôležitejšie časti Cybertruck sú z ocele Ultra-Hard 30X Cold-Rolled. Ak sa nižšie pozrieme na odolnosť skiel, tak tie by mala byť nerozbitné podľa Elon Musk. Zadnú časť vozidla tvorí korba, na ktorú si vete dokonca postaviť aj štvorkolku, ktorú si viete odviezť.

Tesla Cyber Truck - Korba

Okrem toho, že si budete môcť odviezť štvorkolku vzadu, tak zadná časť vozidla sa dá prerobiť aj na kempovacie vozidlo s nadstavbou.

Najväčším prínosom tohto vozidla je to, že je určené pre prácu, a teda vie odviezť 1,6 tony. Objem batožinového priestoru je 2800 Litrov. Tým, že je auto určené pre ťažký náklad, tak je s ním možné odtiahnúť príves s hmotnosťou takmer 6,5 tony (ale pozor!! platí to len pre najvyššiu verziu).

Tesla Cyber Truck - Kempovacia prestavba

V predaji bude toto auto ponúkané v troch verziach. RWD, AWD s dvomi motormi a dokonca aj s tromi motormi. So zadnokolkou budete mať dojazd vyše 400km – 0-100 km/h – 6,6 sekundy. Maximálna rýchlosť tohto vozidla bude 177km/h. Vozidlo s dvomi motormi bude poháňané dvomi nápravami – 0-100 km/h – 5 sekúnd s maximálnou rýchlosťou 193km/h. Top verzia vozidla bude mať trojicu motorov so stovkou za 3 sekundy a maximálny dojazd bude mať 800km.

Ako to bude vyzerať v interiéry vozidla?

Interiér vozidla bude skôr pripomínať počítačovú hru. Je strohý a má ostré hrany. Po Model 3 bude mať toto vozidlo tiež v strede palubovky jediný displej s obrovskou uhlopriečkou. V novinke nebude chýbať ani Autopilot. Výduchy klimatizácie opäť nebude vidieť. Palubovka bude niesť ostré hrany, ktoré budú mať pripomínať kameň /mramor. Podľa výrobcov ide o formu stlačeného papiera. Vo vnútri vozidla je miesto pre 6 ľudí. Dvaja vpredu + traja vzadu a jeden v strede  vpredu. Po vyklopení stredovej opierky sa vám zjaví držiak pre nápoje. Vrámci skiel chceme ešte podotknúť, že sklá na vozidle by mali zabrániť prieniku 9mm projektilu pri strelbe do nich.

Tesla Cybertruck - Interiér

Koľko budú stáť modely vozidiel?

Základný model sa bude pohybovať na sume 40 000 dolárov bez daní. Stredný s pohonom 4×4 začne na 50 000 dolárov a top model by sa mal hýbať na sume 70 000 dolárov. Podľa informácií bude dostupný model v roku 2021 v dvoch nižších verziách. Tá najvyššia by mala prísť na trh v roku 2022. Ak si máte chuť predobjednať toto vozidlo, tak nebudete už musieť platiť 1000 dolárov ako za Model 3, dnes sa tá suma bude pohybovať už len na 100 dolárov.

Tesla Cyber Truck - Cenovky

Na záver už len dodáme to, že sklá vozidlá sa pýšia nerozbitnosťou. Viac si pozrite vo video od 6 minúty.

Reklama
Share: